Ювентус си осигури комфортна преднина от 4 точки на върха

...

"Ювентус" победи "Аталанта" и дръпна на върха в Серия "А"

" Ювентус " си обезпечи удобна преднина от 4 точки на върха в класирането на Серия " А ", откакто завоюва с 2:0 вкъщи против " Аталанта " в отсрочен мач от 26-я кръг. " Бианконерите " реализираха 12-и следващ триумф в турнирен дуел, а в последните девет не са получили нито един гол, отбелязвайки 19 във вратата на противниците. В рамките на три седмици отборът на Макс Алегри от преследвач се трансформира в водач на калчото и още веднъж гледа решително към спечелването на седма поредна купа.

На " Алианц Стейдиъм " домакините вкараха по един гол в двете полувремена. Автор на първото попадение в 29-ата минута бе Гонсало Игуаин. Аржентинецът се възползва от страхотна контраофанзива, при която с превъзходен пробив и асистенция се отличи Дъглас Коста. Пипита затвърди отличната си форма, разписвайки се за 10-и път в последните 9 мача, преодолявайки вратаря Етрит Бериша с прекрасен завършващ удар. Игуаин към този момент има 22 попадения във всички шампионати за сезона.

--> След почивката домакините пропуснаха няколко обстановки да удвоят преднината си, а треньорът на гостите Джан Пиеро Гасперини рискува оптимално с стартирането в игра на нападателите Петаня и Корнелиус. Още преди " Аталанта " да сътвори рисково състояние обаче, централният бранител Джанлука Манчини си изкара два жълти картона в границите на две минути и напусна терена. В четвъртия си дуел като титуляр в шампионата 21-годишният защитник първо извърши тактическо нарушаване против Игуаин, а 60 секунди по-късно препъна Джорджо Киелини на границата на наказателното поле.

" Ювентус " оптимално бързо се възползва от преимуществото си. В първите секунди на 81-ата минута Блес Матюйди вкара третия си гол за акцията. Френският халф бе оставен самичък в наказателното поле, а откакто получи топката от Игуаин, я прати с безапелационен изстрел във вратата.

" Бианконерите " завоюваха осмо следващо домакинство на " Аталанта ". Отборът от Бергамо не е печелил посещение на " Юве " от близо 30 години, както и в последните 27 турнирни срещи със " остарялата госпожа ".

В класирането " Ювентус " има 74 точки, до момента в който " Наполи " е втори със 70. " Аталанта " остава на осма позиция с 41 точки - 3 по-малко от седмия " Сампдория ".
Източник: btvnovinite.bg