Ювентус постигна лесна победа с 2:0 над Дженоа в мач

...

Ювентус не срещна никаква съпротива от Дженоа

Ювентус реализира лесна победа с 2:0 над Дженоа в мач от 16-ия кръг на Серия „ А”. Головете на „ Алианц Стейдиъм” осъществиха Хуан Куадрадо в 9-ата минута непосредствено от корнер и Пауло Дибала (82). „ Бианконерите” можеше да реализират и по-убедителен триумф, само че вратарят Салваторе Сиригу се намеси уверено. „ Грифоните” рядко поглеждаха към вратата на домакините и не заплашиха с нищо Войчех Шчесни.

Успехът беше втори следващ за „ остарялата госпожа”. Тимът събра 27 точки и излезе на пето място във краткотрайното класиране. Дженоа е едвам 18-и с 10 точки.

В 9-ата минута домакините получиха право да изпълнят конрер отляво. Хуан Куадрадо завъртя чудесно топката под гредата в далечния ъгъл, Салваторе Сиригу не се ориентира добре в обстановката и благодарение на гредата кълбото се оплете в мрежата.