Националният ден на безопасността на движението по пътищата обединява в името на Живота
На 29 юни 2026 година площад „ Света Неделя " в столицата ще бъде място за среща на хора, обединени от идея, която стои над всички разлики - опазването на човешките живот и здраве при всяко напредване.
По мотив Националния ден на сигурността на придвижването по пътищата Държавна организация „ Безопасност на придвижването по пътищата " има удоволствието да предложения обществеността да се включи в специфична стратегия, планувана от 10:00 до 16:00 часа на площад „ Света Неделя ".
Събитието ще събере представители на институции, организации, специалисти и жители в общо пространство за познания, прекарване и шерване. Посетителите ще могат да вземат участие в демонстрации на профилирана техника, избавителни действия, беседи и просветителни начинания, да се срещнат с екипи от службите за надзор, незабавна помощ и отбрана на популацията, както и да се включат в забавни занимания за най-малките.
Специално внимание ще бъде отделено на децата - най-силният претекст да бъдем по-внимателни, по-търпеливи и по-отговорни. Те ще научат значими уроци за сигурността, а възрастните ще си напомнят какъв брой важен е техният персонален образец.
Тази година акцент в самодейността е тематиката за прочувствената просветеност на пътя - способността да познаем себе си, да демонстрираме самоконтрол, приемливост и съпричастност към останалите участници в придвижването и в дължимото почитание към закона.
Националният ден на сигурността на пътя е памет, отговорност и вяра. Ежедневно тръгваме на път - към работа, към дома, към обичаните хора. Всеки ден вземаме безчет решения, които ни пречат или ни оказват помощ. Нека дружно избираме да бъдем по-добра версия на себе си.
Промяната постоянно стартира от нас. Очакваме Ви!
Източник: Държавна организация " Безопасност на придвижването по пътищата "
По мотив Националния ден на сигурността на придвижването по пътищата Държавна организация „ Безопасност на придвижването по пътищата " има удоволствието да предложения обществеността да се включи в специфична стратегия, планувана от 10:00 до 16:00 часа на площад „ Света Неделя ".
Събитието ще събере представители на институции, организации, специалисти и жители в общо пространство за познания, прекарване и шерване. Посетителите ще могат да вземат участие в демонстрации на профилирана техника, избавителни действия, беседи и просветителни начинания, да се срещнат с екипи от службите за надзор, незабавна помощ и отбрана на популацията, както и да се включат в забавни занимания за най-малките.
Специално внимание ще бъде отделено на децата - най-силният претекст да бъдем по-внимателни, по-търпеливи и по-отговорни. Те ще научат значими уроци за сигурността, а възрастните ще си напомнят какъв брой важен е техният персонален образец.
Тази година акцент в самодейността е тематиката за прочувствената просветеност на пътя - способността да познаем себе си, да демонстрираме самоконтрол, приемливост и съпричастност към останалите участници в придвижването и в дължимото почитание към закона.
Националният ден на сигурността на пътя е памет, отговорност и вяра. Ежедневно тръгваме на път - към работа, към дома, към обичаните хора. Всеки ден вземаме безчет решения, които ни пречат или ни оказват помощ. Нека дружно избираме да бъдем по-добра версия на себе си.
Промяната постоянно стартира от нас. Очакваме Ви!
Източник: Държавна организация " Безопасност на придвижването по пътищата "
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




