Ювентус победи Специя с минималното 1:0 в двубой от 28-ия

...

Ювентус с минимален успех над Специя пред погледа на Петко Христов

Ювентус победи Специя с минималното 1:0 в дуел от 28-ия кръг на италианската Серия " А ", игран на " Алианц Стейдиъм ".

Алваро Мората (21`) осъществя единственото попадение в срещата. Българският национал Петко Христов пък прекара целия мач на пейката на Специя.

Двата тима си размениха по едно полувреме, като след почивката гостите имаха по-добри благоприятни условия за гол. Вратарят на " бианконерите " Войсчех Счесни обаче се намеси уверено няколко пъти и резултатът остана неизменен.

Така Ювентус събра 53 точки и дръпна с 6 пункта пред Аталанта в борбата за 4-то място. " Адзурите " обаче са с мач по-малко. Специя, който през този сезон победи като посетител Наполи и Милан, заема 16-та позиция с 26 точки.