Ювентус победи Фиорентина с 2:0 и временно измести Наполи от

...

Ювентус излъга Фиоретина, съдията даде и си взе дузпата

Ювентус победи Фиорентина с 2:0 и краткотрайно измести Наполи от първото място в Серия " А ".

Двубоят стартира повече от забавно, откакто в 18-ата минута реферът отсъди дузпа за Фиорентина за игра с ръка на Джорджо Киелини. Зад топката застана Жордан Верето, само че осъществяването се забави с няколко минути, а по-късно наказателният удар бе анулиран след консултация на съдията с видео рефера.

" Виолетовите " продължиха да са по-активният тим и в Жил Диас удари гредата зад Буфон.

" Старата госпожа " въпреки всичко направи своя удар в 56-ата минута, когато привлеченият от Фиорентина Федерико Бернадески излъга някогашните си съотборници и означи от директен свободен удар.

Фиорентина хвърли всичко в търсене на равнене, само че Буфон отрази прекрасен удар на Сирил Теро, а пет минути преди края Гонсало Игуаин вкара за 2:0 след бърза контраофанзива.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ " А "
Източник: blitz.bg