Ювентус победи Аталанта с 1:0 в първи полуфинален мач за

...

Юве взе ценен аванс, близо е до финал за Купата

Ювентус победи Аталанта с 1:0 в първи полуфинален мач за Купата на Италия. По този метод „ бианконерите “ взеха благонадежден задатък пред противника си от Бергамо, като е доста евентуално да го отстрани след реванша в Торино на 28 февруари.

Ювентус вкара единствения гол рано-рано в мача. Реализира го още в 3-ата минута Гонсало Игуаин с обмислен удар с десния крайник.

В 25-ата минута Аталанта можеше да се върне в мача. Тогава бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Бенатия, която бе видяна от системата ВАР. На вратата си Ювентус обаче има неостаряващия Буфон, който избави удара от бялата точка на Гомес.

През второто полувреме Ювентус игра в типичния си жанр без никакви опасности, удовлетворен от минималната си преднина от 1:0. „ Старата госпожа “ анулира напъните на своя конкурент и в този момент ще чака умерено реванша след близо месец.