Ювентус направи огромна крачка към финала за Купата на Италия

...

Ювентус си отмъсти на Лацио и докосва финала за Купата на Италия

Ювентус направи голяма крачка към финала за Купата на Италия след домашен триумф с 2:0 над Лацио в първия полуфинален конфликт от шампионата.

" Старата госпожа " управлява събитията на терена през по-голямата част от дуела и си отмъсти на Лацио за съботната загуба с 0:1 в Серия " А ", пристигнала след гол в 93-ата минута на Aдам Марушич.

В 11-ата минута Матиас Весино закъсня и влезе остро в краката на Андреа Камбиазо. Нарушение изрично имаше и основният арбитър Давиде Маса уточни бялата точка. Последва обаче интервенция на ВАР. Оказа се, че има засада при подаването на Душан Влахович към Весино.

Пет минути преди почивката гостите бяха извънредно покрай гола. Луис Алберто стреля с глава, само че топката разтресе напречната греда.

В 50-ата минута Юве излезе напред в резултата. Камбиазо даде безукорен извеждащ пас. Киеза избяга зад отбраната на Лацио и с кинжален удар порази задачата за 1:0.

Час игра след началото доста рисков шут на Мануел Локатели профуча около задачата. По-добрата игра на „ остарялата госпожа “ даде резултат в 64-тата минута, когато торинци вкараха втори гол. Уестън Маккени откри в наказателното поле Душан Влахович. Сръбският национал овладя, финтира бранител и с удар по земя означи за 2:0.

До края мачът се доиграваше. Лацио опита да усили шансове си преди реванша, само че футболистите на Масимилиано Алегри действаха оптимално съсредоточено и запазиха задатъка си.

Реваншът е на 23 април, а в другия полуфинален конфликт един против различен се изправят Аталанта и Фиорентина. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg