Ювентус надви с 3:1 Лацио в едно от дербитата на

...

Ювентус полетя на крилете на Влахович за 3:1 над Лацио

Ювентус надделя с 3:1 Лацио в едно от дербитата на Серия А този уикенд. Торинци не срещнаха съществени компликации против столичани, като съществена фигура за триумфа беше Душан Влахович, който вкара два от головете за триумфа.

" Бианконерите " влязоха по-добре в дуела и разумно поведоха още в 10-ата минута. Маккени овладя топката край тъчлинията и продължи към Локатели, който с съвършено подаване откри Душан Влахович към точката на дузпата. Сърбинът стреля от придвижване и прати топката зад тила на Проведел - 1:0.

Подемът в играта на гостите обаче бе посечен с втори гол в 26-ата минута. Прекрасна многоходова композиция бе приключена от Федерико Киеза с майсторски удар в близкия ъгъл - 2:0.

Добрата игра на Лацио даде резултат в 64-ата минута, когато Луис Алберто с великолепно осъществяване матира Шчесни. Голяма виновност за гола носи бранителят на домакините Бремер, който сбърка при изнасянето на топката.

Надеждите на римляните обаче бързо бяха попарени три минути по-късно. Маккени откри с превъзходен диагонален пас Душан Влахович пред наказателното поле на противника. Сърбинът онладя елегантно на гърди, а по-късно с майсторски шут прати топката в долния ляв ъгъл на Проведел - 3:1.

Така Ювентус към този момент има 10 точки и краткотрайно излезе първи преди изиграването на останалите срещи, до момента в който Лацио остава 15-ти след единствено една победа - тази против Наполи в последния кръг.
Източник: novsport.com