Ювентус надигра убедително Фрозиноне с 4:0 у дома и се

...

Хеттрик на Милик изстреля Юве в полуфиналите за Купата на Италия

Ювентус надигра безапелационно Фрозиноне с 4:0 вкъщи и се класира за 1/2-финалите в шампионата за Купата на Италия.

На „ Алианц Стейдиъм “ „ Старата госпожа “ стартира стремително и поведе след 11 минути игра. Точен от дузпа бе Аркадиуш Милик. В края на полувремето още веднъж полският нападател на домакините бе в прегръдките на съотборниците си след второ попадение, а в ролята на помощник се трансформира Уестън Маккени. Малко след началото на втората част Милик оформи хеттрика си, а младият гений Кенан Йълдъз постави точка на разногласието с гол в 61-та минута след нова асистенция на Маккени.

Така възпитаниците на Масимилиано Алегри са на крачка от финала, а последното затруднение преди него се споделя Лацио. „ Бианконерите “ са домакини в първия конфликт от полуфиналите на 3/4 април, а реваншът на „ Олимпико “ е на 24/25 април.

В другия полуфинал миналогодишният финалист Фиорентина играе с Аталанта, като „ виолетовите “ са домакини в първия мач. Финалът в Рим е на 15 май. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg