Ювентус и Виляреал играят при резултат 0:1 на „Алианц Стейдиъм“

...

НА ЖИВО: Ювентус - Виляреал 0:1, греда за домакините

Ювентус и Виляреал играят при резултат 0:1 на „ Алианц Стейдиъм “ в Торино в среща-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Гостите откриха резултата в 78-ата минута посредством Жерард Морено, който бе прецизен от дузпа.

Гостите стартираха по-добре и в началните минути държаха контрола на топката. Домакините реагираха в 11-ата минута, когато Алваро Мората с хубав изстрел с глава принуди Херонимо РУли да се намесва уверено.

Постепенно "бианконерите " притиснаха противника си и в 22-ата минута след мощен изстрел на Душан Влахович топката се спря в напречната греда. Веднага по-късно "жълтата подводница " също можеше да открие резултата, само че изстрел на Джовани Ло Селсо мина поркай десния непряк дирек.

В 35-ата минута Ювентус бе покрай откриващото попадение, откакто Хуан Куадрадо добре центрира от ъглов удар на далечната греда, където Душан Влахович нанесе изстрел от близко, само че Херонимо Рули бе на мястото си и избави.

Двата тима продължиха да играят открит и чист футбол, което бе чудесно за феновете, откакто играта не бе ненужно накъсвана. В заключителните минути на първото полувреме Хуан Куадрадо на два пъти заплаши вратата на гостите след осъществяване на корнер, само че домакините не съумяха да стгнат до попадение.

"Бианконерите " стартираха по-агресивно втората част и завоюваха контрола на топката, само че мъчно стигаха до рискове пред Херонимо Рули поради сгъстената защита пред аржентинския вратар. В 58-ата минута стражът на гостите боксира мощен изстрел на Адриен Рабио. Малко по-късно французинът стреля още веднъж от отдалеченост, само че този път около десния непряк дирек.

Натискът на Ювентус се усили в идващите минути и изстрели на Хуан Куадрадо и Мануел Локатели минаха рисково около десния непряк дирек.

В 76-ата минута Франсис Коклен падна в наказателното поле, искайки дузпа, само че основния арбитър Сжимон Марчиниак уточни играта да продължи. Полският рефер въпреки всичко прегледа обстановката с ВАР и промени решението си, акцентирайки бялата точка. Жерард Морено застана зад топката и с превъзходен изстрел в левия ъгъл осъществя.

Треньорът на домакините Масимилиано Алегри незабавно реагира и включи в игра Пауло Дибала.

ЮВЕНТУС - ВИЛЯРЕАЛ 0:1

0:1 Жерар Морено 78'-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Матиа Де Шилио, Даниеле Ругани, Матайс де Лихт, Данило, Артур, Адриен Рабио, Мануел Локатели, Хуан Куадрадо, Алваро Мората, Душан Влахович

Треньор: Масимилиано Алегри

ВИЛЯРЕАЛ: Херонимо Рули, Серж Орие, Раул Албиол, Пау Торес, Дани Парехо, Етиен Капу, Первис Еступинан, Ману Тригерос, Джовани Ло Селсо, Арно Данжума, Йереми Пино

Треньор: Унай Емери

Гл. арбитър: Сжимон Марчиниак (Пол)

Стадион: "Алианц Стейдиъм ", Торино