Ювентус и Аталанта не се победиха в контрола – 0:0.

...

Ювентус и Аталанта не си вкараха в контрола

Ювентус и Аталанта не се победиха в контрола – 0:0. И за торинци, и за бергамаските това бе генерална подготовка за сезона в Серия А.

През първото полувреме „ бианконерите “ бяха по-активният тим. Няколко благоприятни условия се откриха пред нападателя Душан Влахович, най-хубавата от които бе в края на полувремето, когато негов изстрел с глава мина до една от гредите.

В началото на втората част Юве пропиля още два шанса. В 59-ата минута шут на Арек Милик мина настрана, а 10 минути по-късно пък Матиас Суле насочи изстрел, който бе избавен от вратаря.

След това и Аталанта се засилва и пропусна да стигне до триумфа в края. В 70-ата минута Ел Билал Туре направи хубаво включване на скорост, само че стреля около вратата. След това в 90-ата минута Джанлука Скамака насочи изстрел с глава, само че отвън очертанията.

Така мачът приключи без победител. Ювентус открива сезона с посещение на Удинезе идната неделя вечер, до момента в който малко по-рано Аталанта има аудиенция на Сасуоло.