Юсейн Болт откри головата си сметка за МаринърсЛегендата в леката

...

Юсейн Болт откри головата си сметка за Маринърс

Легендата в леката атлетика Юсейн Болт означи първите си голове за Сентрал Коуст Маринърс, разписвайки се два пъти при успеха над Макартър Саут Уест Юнайтед с 4:0 в контролна среща. Светкавицата преследва кариера във футбола, откакто се отхвърли от атлетиката, като сега се бори да подпише професионален контракт с австралийския първокласен Маринърс.

Болт стартира като титуляр дуела, партнирайки си в офанзива с пристигналия чартърен от Астън Вила Рос Макормак. След по-слабо първо полувреме, 32-годишният ямаец избухна през втората част, отбелязвайки две попадения в границите на 11 минути. В 57-та минута Болт получи пас зад отбраната и с прецизен изстрел диагонално преодоля вратаря на противника, а малко по-късно се възползва от груба неточност в отбраната на Юнайтед, с цел да оформи крайното 4:0 и да показва обичайна си поза след победа. Малко по-късно Болт бе заменен и обра овациите на публиката. /БГНЕС
Източник: bgnes.com