Юношите старша възраст на Черно море се класираха на финал

...

Черно море се класира за финала за Купата на БФС при юноши старша

Юношите старша възраст на Черно море се класираха на край в шампионата за Купата на БФС. “Моряците” не престават напред в турнирната конкуренция след общ резултат 2:2, само че с гол на непознат терен. Първата среща във Варна приключи с най-малък триумф за “зелено-белите” с 1:0, а в реванша в Пловдив Черно море записа загуба с 1:2.

Домакините поведоха в резултата с автогол на Даниел Стоянов в 40-ата минута, а 70-ата Иво Казаков повиши на 2:0. След втория гол за Ботев “моряците” се активизираха и пресираха “канарите” в личната им половина. След куп положителни обстановки пристигна 93-ата минута, когато Кристиян Парашкевов центрира в наказателното поле от фаул, където Росен Стефанов с лава прониза стража на Ботев за 1:2. В пеналтерията бяха всички футболисти на двата тима, в това число и вратаря на “моряците” Иван Дичевски.

Така Черно море се класира за финала, където ще срещне отбора на Лудогорец, които бият във втория мач Сокол Марково с 2:0 и общ резултат 3:1.