Юношите на Ботев (Пловдив) постигнаха две победи над връстниците си

...

Юношите на Ботев Пд с две победи над Славия в Елитните юношески групи

Юношите на Ботев (Пловдив) реализираха две победи над връстниците си от Славия (София) в срещи от Елитната юношеска група.

И двата мача се играха на натурален терен №1 на „ Футболен комплекс Ботев 1912 “.

Първият конфликт бе в U15, като „ канарчетата “ се постановиха с 3:0. С два гола се регистрира Радослав Караманов, а третото попадение бе дело на Иван Дейков.

Втората среща, която противопостави формациите до 17 години, бе доста по-равностойна, като „ жълто-черните “ завоюваха с 2:1. През първата част и двата отбора имаха обстановки за гол, само че не съумяха да се възползват от тях. След почивката, единствено в границите на няколко минути, паднаха трите гола.

Ботев откри резултата посредством Максимилиан Бунтер, който приключи красива офанзива и след центриране отдясно прати топката под гредата. Гостите изравниха единствено две минути по-късно, когато състезател на „ белите “ засече пас на задна греда.

Само няколко минути по-късно Николай Хаджиев центрира от корнер,  се оказа най-съобразителен пред вратата на „ белите “, овладя и с обмислен удар донесе трите точки на пловдивчани.
Източник: novinata.bg