Юношите на България (до 17 г.) завършиха 1:1 с връстниците

...

Равенство във втората контрола между България и Гърция при U17

Юношите на България (до 17 г.) приключиха 1:1 с връстниците си от Гърция във втората контрола сред двата състава. Преди два дни нашите национали отстъспиха с 0:1.

В днешния дуел, който се игра на стадион „ Христо Ботев “ в Благоевград, отборът на селекционера Ангел Стойков сподели по-добра игра, изключително през първата част.

Логично в в 37-ата минута Бисер Бонев преодоля вратаря Ангелопулос и с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле даде преднина на България. До почивката нашият тим пропусна още няколко положителни положения.

Гостите, на които следва присъединяване в елитния квалификационен кръг за европейско състезание, изравниха в 53-ата минута посредством играча на ПАОК Георгиос Куциас.

Съставът на България: 12. Иван Андонов, 2. Александър Бучков, 4. Константин Айдарски, 6. Димо Кръстев, 19. Стефан Статев, 14. Бисер Бонев, 15. Тодор Петров, 11. Симеон Александров, 3. Калоян Костов, 5. Панайот Пасков, 9. Мартин Смоленски (7. Мартин Сораков, 8. Марин Петков, 10. Валентин Николов, 17. Кристиян Стоянов, 21. Стелиян Добрев)