Юношеският национален отбор на България по футбол отстъпи с 1:3

...

Юношите по футбол започнаха със загуба европейското по футбол

Юношеският народен тим на България по футбол отстъпи с 1:3 (1:1) на европейския първенец Нидерландия на шампионата при 17-годишните, което се организира в Израел. Момчетата на Йордан Петков няма от какво да се срамят, откакто поведоха на класния противник, можеха да отбележат втори гол, само че в последна сметка заплатиха налог на високата динамичност, на която не съумяха да отговорят.

Централният защитник на Славия Мартин Георгиев, който е свързван с трансфер в Барселона, откри резултата в 10-ата минута., предава БНР.

В другата среща от нашата група В Франция разруши Полша с 6:1. Следващата среща на българските гении е на 19-и май (четвъртък) на стадиона в Рамат Ган против тима на Франция.

На стадиона в Лод, тъкмо до летище " Бен Гурион ", България откри резултата в 10-ата минута с помощта на централния бранител Мартин Георгиев. Чунг Чанг Нгуен До завоюва фаул, а Захари Атанасов центрира. Мартин Георгиев изпревари двама бранители и вкара във вратата на Тристан Куйистен.

Българският тим можеше да стигне до втори гол единствено след три минути, от Петър Кирев от три метра вместо да прати топката във вратата, уцели горната греда. Атаката беше съвършена от ляво сред Борислав Маринов и Чунг Чанг Нгуен До.

След тази обстановка противниците от Нидерландия откриха предимство, овладяха топката и започнаха офанзиви. В 30-ата минута игровото им предимство се увенча с гол, дело на Габриел Мисахуй. Джейдън Слори му подаде от дясно, откакто преодоля Михаил Цонев, и нападателят на Аякс вкара по диагонала. Две минути по-късно Ван Дуйвен стреля, Божев избави. Минута преди края на първата част вратарят на ЦСКА-София отрази удар от страни на Слори.

Второто полувреме стартира със избавяне на Божев на удар на Мисахуй, а по-късно същият нападател удари и горната греда на нашата врата. В 60-ата минута обаче „ лалетата “ поведоха в резултата – изцяло разумно поради превъзходството им. Левият защитник Рейни Брайнбург проби по фланга, подаде на Мисахуй. Той върна топката към Айзък Бабади на границата на наказателното поле. Капитанът на Холандия ужасно приключи с първото допиране. Прекрасен гол за задатък от 2:1. След това Божев на два пъти спасяваше удари ни Мисахуй и на Тристан Хуйсен.

В 75-ата минута още веднъж Божев избави българската врата от нов гол, този път след удар на резервата Езекие Банзузи.

В последните минути българският тим опита да придвижи играта в предни позиции. Но в 90-ата минута Джейсън Ван Дуйвен надигра на първо време Захари Атанасов на дясното крило, по-късно Росен Маринов го остави на далечно разстояние и нападателят на лалетата вкара за 3:1.

Състав на България: Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев, Чунг Чанг Нгуен До, Асен Митков (46 – Неджиб Хаджъ), Антоан Стоянов, Роберто Райчев (86 – Стефан Трайков), Петър Кирев (77 – Константин Павлов), Борислав Маринов (65 – Симеон Василев)

Жълти картони: Петър Кирев (България), Силвано Вос, Джейсън ван Дуйвен (Нидерландия)
Източник: petel.bg