Юношеският национален отбор на България до 19 г. взе реванш

...

България U19 взе реванш от Словения U19 след успех с 1:0

Юношеският народен тим на България до 19 година взе реванш от връстниците си от Словения за провалянето с 1:3 преди два дни и днес    спечели втората контролна среща сред двата отбора с 1:0. Победния гол в Национална футболна база „ Бояна “ означи резервата Валентин Петров в самия завършек на дуела, който бе излъчен директно в YouTube канала на Българския футболен съюз.

Селекционерът Ангел Стойков заложи на съвсем напълно нов титулярен състав спрямо предходния мач, а през първата част двата отбора заложиха на внимателни дейности и рискове пред двамата вратари съвсем липсваха. След почивката нашият отбор усили оборотите и доближи до няколко обстановки пред словенската врата. Логичното се случи в 89-тата минута, когато Борис Димитров се откъсна самичък против вратаря Дермастия, само че бе фаулиран от капитана на гостите Каменшек Пахич, който получи пряк червен картон. От отсъдения фаул пред границата на наказателното поле Валентин Петров порази вратата на Словения и донесе трагичната победа на „ лъвчетата “.

Съставът на България: 1. Давид Борисов, 14. Николай Желязков, 3. Теодор Иванов (30 – 2. Росен Божинов), 6. Мартин Георгиев, 16. Тодор Павлов, 21. Чунг Нгуен До (55 – 8. Димитър Иванов), 15. Мирослав Маринов (69 – 11. Георги Атанасов), 20. Асен Митков, 22. Антоан Стоянов, 17. Йоан Йорданов (55 – 10. Борис Димитров), 19. Борислав Рупанов (83 – 5. Валентин Петров).

Селекционер: Ангел Стойков.
Източник: novinata.bg