Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна поражение

...

България U19 отпадна от квалификациите за Евро 2024 след загуба от Андора

Юношеският народен тим на България до 19 година позволи проваляне с 1:2 в последния си дуел от група 3 на квалификациите за Евро 2024 и за жалост отпадна от по-нататъшната конкуренция. След като бяха записали нулеви равенства против мощните тимове на Сърбия и Шотландия, през днешния ден футболистите на Йордан Петков записаха фрапантен поврат против Андора, с което изгубиха шансове за продължение напред.

България откри напън при започване на дуела в Албена, само че съумя да поведе в резултата чак в края на първата част, когато добавката на Мартин Георгиев откри мрежата на противника. Второто полувреме стартира извънредно неприятно за " лъвчетата ", откакто Кристиян Балов получи червен картон, а незабавно по-късно Андора съумя да изравни. В 65-тата минута Молинс вкара втори гол за противника след осъществяване на ъглов удар, а в понижен състав нашите момчета по този начин и не съумяха да стигнат най-малко до равенството до края на дуела.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 3. Михаил Цонев (46 - 15. Кристиян Балов), 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 14. Дамян Йорданов (46 - 21. Александър Александров; 67 - 19. Петър Кирев), 8. Антоан Стоянов (79 - 16. Неджиб Хаджа), 18. Чунг Нгуен До, 11. Борислав Маринов (67 - 17. Кристиан Грозданов), 9. Преслав Бачев, 22. Стефан Трайков.

Селекционер: Йордан Петков.