Юношеският национален отбор на България до 18 г. загуби от

...

Загуба с 0:3 за юношите ни в Санкт Петербург

Юношеският народен тим на България до 18 година загуби от Русия с 0:3 във втория си дуел от възпоменателния шампионат " Валентин Гранаткин " в Санкт Петербург.

Крайният резултат обаче значително бе съдбоносен от обстоятелството, че цяло полувреме отборът на Ангел Стойков игра в понижен състав. Червен картон получи българския капитан Йоан Бауренски в 45-тата минута.

През първата част на стадион " Петровски " " лъвчетата " одобриха играта в своята половина, само че не пропускаха и възможностите си да контраатакуват. С положителни изяви се отличи вратарят ни Вуцов, а в предни позиции Денислав Ангелов, Асен Дончев и Мартин Д. Петков на няколко пъти пробваха да тормозят защитата на " сборная ". Равенството се резервира съвсем до края на полувремето, когато въпреки всичко Русия откри след изстрел на Данила Прохин от далечна отдалеченост. В даденото продължение Бауренски бе изпъден незаслужено от съдията, който се отличи и с други извънредно противоречиви отсъждания в интерес на домакините.

С човек повече съветският отбор взе напълно контрола над мача след почивката и в 53-тата минута удвои задатъка си още веднъж посредством Прохин, който стреля отдалече, а Вуцов не съумя да се намеси добре и топката влетя в мрежата. Малко по-късно Файзулин направи резултата типичен след осъществяване на корнер и удар от воле.

В самия край нашите можеха да отбележат почетно попадение, само че изстрел с глава на Филип Кръстев след осъществяване на ъглов удар мина над гредата.

Преди последните мачове в група А България е на трето място с актив от 1 точка след Русия (6) и Молдова (4). На 9 юни (неделя) от 12:00 ч. нашите излизат против Индия и при триумф имат късмет да продължат битката за призовите места в шампионата.

Съставът на България : 12. Светослав Вуцов, 2. Станислав Работов, 3. Тодор Петков, 4. Християн Петров, 20. Ивайло Иванов (80 - 13. Кольо Станев), 5. Йоан Бауренски, 8. Александър Тодоров (61 - 6. Петър Караангелов), 17. Димитър Стоянов (55 - 14. Филип Кръстев), 9. Мартин Д. Петков (61 - 10. Габриел Бабалиев), 21. Денислав Ангелов (46 - 16. Мартин Д. Петков), 22. Асен Дончев (80 - 11. Филип Колев).

" Лъвчетата " на Ангел Стойков с тъждество против Молдова

Следващият дуел на България U18 от група А на шампионата е на 6 юни против Русия