Юношеският национален отбор на България до 17 години (родени 2007

...

Футболните ни национали до 17 години с втора победа на лагера в Германия

Юношеският народен тим на България до 17 години (родени 2007 г) реализира втора поредна победа по време на подготвителния си лагер в Германия, в който ще изиграят три другарски срещи. След триумфа си с 2:1 над Вестфалия преди три дни, селекцията на Тодор Симов надигра със същия резултат и връстниците си от школата на Падерборн.

И трите попадения паднаха след почивката, като " лъвчетата ” съумяха да поведат в 67-ата минута. Точен за нашия отбор бе влезлият като запаса Кристиян Ирмиев, който направи хубаво двойно подаване с Емил Найденов. Радостта на българския тим обаче търпя единствено минута, тъй като 60 секунди по-късно домакините възвърнаха равенството.

Все отново до края на дуела закономерното се случи и България U17 стигна до заслужена победа. Тя стана факт, откакто Михаил Полендаков се разписа от дузпа в 79-ата минута. Преди три дни капитанът, който играе за Септември София, също беше прецизен от дузпа.

На 12 септември е и третата среща от лагера – в нея " лъвчетата ” ще се изправят още веднъж против Вестфалия, като противникът ще излезе с актуализирана групировка.

В тима на Тодор Симов, който се приготвя за квалификациите през есента, има и няколко момчета, които са с година по-малки като Стивън Жерард, Кристиян Горянов и Калоян Божков.

Съставът на България: 12. Пламен Пенев, 2. Крис Иванов, 6. Мерт Салим, 4. Деян Кирилов, 19. Давид Димитров (к), 20. Калоян Божков (72 – 5. Михаил Полендаков), 8. Михаил Петров (65 – 22. Кристиян Ирмиев), 17. Виктор Иванов (65 – 11. Васил Каймаканов), 16. Алек Витанов (72 – 10. Кристиян Горянов), 13. Владимир Драганов (65 – 7. Стивън Жерард), 18. Емил Найденов (72 – 14. Ивайло Димитров)