Юношеският национален отбор на България до 17 г. отстъпи с

...

Юношите до 17 години допуснаха загуба от Вестфалия

Юношеският народен тим на България до 17 година отстъпи с 1:2 пред Вестфалия в последната си другарска среща от подготвителния лагер в Германия. Двата тима се изправиха един против различен и на 6 септември, като тогава успеха бе за българската селекция със същия резултат. Три дни по-късно отборът на Тодор Симов надделя и Падерборн U17 още веднъж с 2:1.

Иначе третата инспекция на немска земя стартира по страховит метод за “лъвчетата ”, които поведоха още във втората минута след гол на Емил Найденов. До почивката обаче домакините стигнаха до цялостен поврат посредством Анди Топали и Даниел Швабауер.

До края на дуела нови попадения нямаше макар положителните шансове, които сътвори българският тим, и по този начин резултатът остана неизменен.

Съставът на България:  1. Атанас Кехайов (46 – 12. Пламен Пенев), 2. Крис Иванов (46 – 8. Михаил Петров), 4. Деян Кирилов (63 – 6. Мерт Салим), 5. Михаил Полендаков, 19. Давид Димитров (46 – 15. Божидар Петров), 20. Калоян Божков, 14. Ивайло Димитров (46 – 10. Кристиян Горянов), 21. Мартин Димитров (46 – 3. Стоян Добрев), 7. Стивън Жерард, 18. Емил Найденов (63 – 16. Алек Витанов), 11. Васил Каймаканов (46 – 17. Виктор Иванов)

Селекционер:  Тодор Симов

Голмайстори:  0:1 Емил Найденов 2, 1:1 Анди Топали 27, 2:1 Даниел Швабауер 30