Юношеските национални отбори до 21 години на България и Русия

...

Юношите на България и Русия не се победиха в здрав сблъсък на стадион Славия

Юношеските национални тимове до 21 години на България и Русия приключиха 0:0 във втория квалификационен мач за Европейското състезание през 2021 година. Срещата се изигра на стадион „ Славия” в София.

Двубоят стартира извънредно нападателно и първите минути изобилстваха от положения и пред двете порти. Още в 5-ата минута Алекс Петков стреля с глава от ъглов удар, само че ударът му не уцели задачата.

Гостите дадоха отговор посредством удар на Фьодор Чалов, чийто удар мина настрана от българската врата.

В 21-ата минута Мартин Минчев центрира топката за Калоян Кръстев, който насочи удар с глава, само че топката мина над напречната греда.

В 30-ата минута Роман Евгенев навлезе в наказателното поле и подаде на капитанът на „ Сборная” Иван Обляков. Той стреля, само че топката мина около вратата на Даниел Наумов.

Най-добрата опция за „ лъвовете” през първата част бе в 36-а минута, когато Калоян Кръстев остана самичък против вратаря и насочи удар, само че топката отиде право в ръцете на вратаря Александър Максименко.

В 53-а минута Русия доближи до гол в българската врата, пристигнал след центриране отдясно, само че съдията Урс Шнидер отсъди нарушаване в офанзива против вратаря Наумов.

В 65-а минута Русия пропусна да поведе в резултата. След осъществяване на свободен удар и последвало безредие топката се озова в Александър Ломовицки, който стреля рисково, само че топката прелетя настрана от вратата.

Минути преди края Иван Игнатиев извърши извънредно жестоко нарушаване без топка против Петко Христов, поради което получи пряк червен картон.

Така след два изиграни мача България заема втора позиция в класирането с актив от 4 точки. Русия е трета, още веднъж с 4 точки, само че по-малко вкарани голове. Водач в групата ни е Полша с оптимален точков актив от 6 точки.