Южна Корея и Узбекистансе класираха на четвъртфиналите на Купата на

...

Южна Корея и Узбекистан продължават към 1/4-финалите на Купата на Азия

Южна Корея и Узбекистансе класираха на четвъртфиналите на Купата на Азия.

Южнокорейците отстраниха Саудитска Арабия след осъществяване на дузпи.

Абдула Радиф даде задатък на отбора си, секунди откакто се появи в игра на полувремето. Изравнителното попадение пък пристигна в последните секунди на втората част. В деветата минута на добавеното време друга запаса записа името си измежду голмайсторите. Гуе-Сун Чо бе прецизен с глава, откакто получи подаване във вратарското поле.

След двете продължения по 15 минути се стигна до дузпи на стадион " Едюкейшън Сити " в Ал Райан. Възпитаниците на Юрген Клинсман бяха безгрешни, като стражът на отбора Хьон-У Чо избави осъществяванията на запасите Сами Ал Найей и Абдулрахман Гариб.

В идващия стадий от конкуренцията отбора ще срещне Австралия.

В ранния мач от деня Узнекистан в профил Тайланд с 2:1. Азизбек Тургунбоев даде задатък на отбора си през първото полувреме, преди появилият се на почивката Супачок Сарачат да изравни след почивката. Абосбек Файзулаев върна задатъка на узбекистанците и подпечата триумфа им.

За играчите на Сречко Катанец следва конфликт с домакина Катар.