Южна Калифорния достигна най-доброто си класиране в шампионата на Pac-12

...

Южна Каролина, Айова са 1-2 в Топ 25 на AP за жени; Номер 3 Southern Cal има най-добро класиране от 38 години

Южна Калифорния доближи най-хубавото си класиране в шампионата на Pac-12 Tournament от 38 години.

Троянците се изкачиха до номер 3 в Проучването на Асошиейтед прес за Топ 25 на женския баскетбол в понеделник, откакто оглави Станфорд и завоюва шампионата на конференцията за първи път от 2014 година, единственият им различен път в мач за купата. Това е най-високото класиране за USC от последното изследване на сезон 1986 година, когато тимът беше и трети.

Южна Каролина остана единомислещо номер 1, получавайки всичките 35 гласа за първо място от националните медии на AP панел. Gamecocks се насочат към шампионата на NCAA непобедени за втори следващ сезон, откакто оцеляха на полуфиналите на шампионата SEC с тройка в последната секунда от Камила Кардосо. След това Gamecocks победиха LSU за купата в мач, засенчен от късни изгонвания.

Айова се изкачи назад до номер 2, откакто завоюва шампионата Big Ten, като съумя да победи Небраска в продълженията зад Кейтлин Кларк. Това беше третата пор...