Йоана Илиева спечели надпреварата при девойките в международния турнир Аспарухов

...

Йоана Илиева е номер едно при девойките на международния турнир Аспарухов меч

Йоана Илиева завоюва конкуренцията при девойките в интернационалния шампионат " Аспарухов меч ". Състезанието се организира в Пловдив.

Фехтовачката ни извоюва златния орден в конкуренцията на 28 състезателки от Узбекистан, Румъния и България.

Това беше първо интернационално съревнование за Йоана след европейската й купа при девойките в края на февруари предходната година.

На второ място в Пловдив се класира Шакноза Тогаймуродова от Узбекистан, а бронзовите медали разделиха Теодора Вутова от ЦСКА и Зайнаб Дайбекова от Узбекистан.
 Йоана Илиева беше наградена със специфичен плакет за най-хубава фехтовачка за 2019 година