Йелена Остапенко избухна на съдийския стол след редица обаждания, с

...

Тенис звездата Йелена Остапенко избухна на съдията заради противоречиво обаждане: „Никога няма да забравя“

Йелена Остапенко избухна на съдийския стол след редица позвънявания, с които не беше съгласна, обвинявайки длъжностното лице, че е „ кьорав “ по време на четвъртфинална загуба от Виктория Азаренка в Brisbane International в четвъртък.

Точката на пробив на Остапенко пристигна, откакто Азаренка поведе с 5-4 в третия сет.

Шампионът на Откритото състезание на Франция от 2017 година смяташе, че топката отскочи най-малко два пъти от страната на Азаренка, само че съдията разреши играта да продължи, като Азаренка завоюва точката и играта.

„ Ти си кьорав. Невъзможно е да играеш, когато си… ” извика Остапенко, като като че ли сподели, че счита, че топката е отскочила три пъти. „ Правиш толкоз доста неточности. Никога повече не те желая на моя мач. Никога няма да участваш в мача ми. Никога няма да участваш в мача ми. Не те желая на моите мачове. Ти съсипваш мачовете ми... Никога няма да не помни, в никакъв случай. ”

Азаренка лиши два часа и половина, преди най-сетне да победи третата сложена Остапенко с 6-3, 3-...