Яри-Мати Латвала е шеф на отбора на заводския тим на

...
Яри-Мати Латвала е шеф на отбора на заводския тим на
Коментари Харесай

Латвала за финландски рали талант: Може да се бори за титлата!

Яри-Мати Латвала е началник на тима на заводския отбор на Тойота в Световния рали шампионат, само че също по този начин неотдавна има и отбора Принтспорт. Принтспорт извършва програмата на Тойота в WRC2, а водачите на тима спчелиха последните две международни трофеи в категорията - Сами Паяри през 2024 и Оливър Солберг през 2025.

Младият финландски водач Рупе Корхонен кара за Принтспорт в рали " Швеция " и завоюва първото място в WRC2 зад кормилото на Тойота Ярис Rally2. Корхонен управлява изцяло хода на ралито и измежду тези, които не съумяха да го догонят се оказа и някогашният фабричен водач Теему Сунинен, който записа сполучливо завръщане в WRC.
 Защо Лапи се извини на Фурмо след финала на рали Защо Лапи се извини на Фурмо след финала на рали " Швеция "?
„ Рупе кара доста добре – доста поредно и безапелационно показване “, изясни Латвала пред RallyJournal.com.

Латвала имаше опция да премери сили с Корхонен още предходната година. Финландският деец се опита да победи своя съотечественик в борбата от WRC2 на рали „ Финландия “, само че трябваше да се задоволи с второто място зад Корхонен.
 Хюндай избира повторен европейски първенец за рали „ Хърватия “? Хюндай избира повторен европейски първенец за рали „ Хърватия “?
„ Той сподели скоростта си още предходната година в Юваскила, само че му липсваше известна доза неизменност. Сега в Швеция несъмнено го притежаваше - похвали го Латвала. - Това беше следено показване от негова страна. Това беше най-важното и мисля, че наред с опита той е придобил и повече зрялост. “

Тази година Корхонен взе участие в цялостен сезон в WRC2. Той си е сложил за цел спечелването на купата.
 Траекторията на развиване на Хюндай не е по никакъв начин обнадеждаваща Траекторията на развиване на Хюндай не е по никакъв начин обнадеждаваща
„ Според мен той има предпоставките да се бори за шампионата. Това беше положително показване от негова страна. На асфалт към момента му липсва малко опит, само че на макадам сигурно няма да има никакви проблеми - добави Латвала. - На асфалт има други мощни водачи, против които не е елементарно. Но като погледнем цялостната картина, имам вяра, че той може да се бори за шампионската купа. “

Следващото съревнование за Корхонен ще бъде рали „ Хърватия “ през април, където се чака да се появят и двамата фабричен водачи на Ланча: българинът Николай Грязин и Йоан Росел.
 Тойота направи нещо, което бяхме виждали единствено от Ауди в WRC Тойота направи нещо, което бяхме виждали единствено от Ауди в WRC
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР