Янис Адетокумбо вкара 37 точки, а Милуоки победи Портланд със

...

Слаба трета четвърт провали Портланд срещу Милуоки

Янис Адетокумбо вкара 37 точки, а Милуоки победи Портланд със 119:111 в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада. руга среща от НБА тази нощ.

Гръцкият баскетболист от нигерийски генезис добави 7 битки и 6 асистенции за 35 минути игра. Гардът на Бъкс Джру Холидей вкара 13 от своите 17 точки в четвъртата четвърт, а Грейсън Алън добави 17 точки и 8 битки.

Анфърни Саймънс осъществя 29 точки за Портланд.

Трейл Блейзърс, които бяха без Деймиън Лилард, поставиха енергични старания през първото полувреме, само че в третата четвърт изтърваха мача. Те изоставаха единствено с две точки на почивката (62:61), само че в хода на идната четвърт задатъкът на Бъкс доближи до 18 точки, откакто играчите на Портланд пропуснаха всичките си шест опита за пукотевица от зоната на трите точки.В резултат на това Милуоки стартира последната четвърт с преднина от 93:79, а Блейзърс по този начин и не съумя да съкрати преднината му до по-малко от осем точки до края.

Лос Анджелис Клипърс надви над Юта Джаз със 121:114 след 30 точки на Норман Пауъл и 27 на Реджи Джаксън.

Лос Анджелис беше без Пол Джордж, откакто той разтегна мускул на дясното бедро по време на съботната победа над Сан Антонио.

Джордан Кларксън поведе Юта с 26 точки, а Лаури Марканен записа 25 точки и 10 битки.

Донован Мичъл се отличи с 29 точки и 9 асистенции за триумфа на Кливланд против Атланта със 114:102, а Индиана завоюва против Орландо със 123:102 и записа пета поредна победа.

С 25 точки на Карл-Антъни Таунс Минесота се наложи над Маями със 105:101, а Ню Йорк Никс завоюва против Оклахома Сити със 129:119.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.