Яник Синер победи с лекота Пиер-Юг Ербер на турнира по

...

Синер се класира на четвъртфиналите в Кьолн, Симон надви Шаповалов

Яник Синер победи с лекост Пиер-Юг Ербер на шампионата по тенис в Кьолн и се класира за четвърти път на четвъртфинал през 2020 година.

Италианецът доминираше на ретур и завоюва 78 % от топките на втори сервис, което кулминира в шест пробива. Така Синер е изгубил единствено седем гейма преди четвъртфиналите в Кьолн, откакто победи с 6:1, 6:2 Джеймс Дъкуърт в мача си от първия кръг.

" Беше мъчно и за двама ни първоначално. Търсех верния метод в подаването ми, изключително при шансове за пробив, 30-0 и по този начин нататък. Мисля, че се оправих добре. До момента не бях играл с Пиер-Юг, само че знаех, че всяка топка против него би трябвало да бъде сложна за връщане ", сподели италианецът след мача.

Следващият противник на Синър е Жил Симон, който в профил Денис Шаповалов с 6:1, 4:6, 6:2 и взе реванш за загубата против канадеца в първия кръг на " Ролан Гарос ".

В различен мач от шампионата в Кьолн поставеният под номер 2 Диего Шварцман победи с 6:3, 6:2 Оскар Йоте.