Яник Синер изглеждаше тотално обезличен и загубен след два сета,

...
Яник Синер изглеждаше тотално обезличен и загубен след два сета,
Коментари Харесай

Яник Синер направи велик обрат и е новият шампион на Australian Open

Яник Синер изглеждаше тотално обезличен и изгубен след два сета, само че се възползва от тоталния провал в тактиката и настроението на Даниил Медведев, с цел да реализира незабравим поврат по пътя към купата в Australian Open - 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 за 3 часа и 46 минути игра.
Прочетете още
Поражението на Медведев е историческо - той е първият в “Откритата епоха ” и откогато се водят данни, който е изгубил два финала в “Големия шлем ” след извоювани първите два сета. През 2022-ра той поведе с 2-0 на Рафаел Надал, само че загуби, а в този момент рецесията му в идващите три елементи изглеждаше още по-необяснима (ако изключим насъбраната умора).

Първи сет

Jannik or Daniil. One man will join the Walk of Champions????

????️ " Destiny doesn`t do home visits. You have to get out there and make it happen. " •
— #AusOpen (@AustralianOpen)


 

Медведев имаше първия миг на раздразнителност в мача, откакто с две неточности разреши от 40-15 да се стигне до 40-40 на негов сервис при 0:1. Той въпреки всичко се оправи без да позволява шансове за пробив и изравни на 1:1. Синер не можеше да пласира първи сервис, а Медведев се възползва и беше нападателен на ретур, след което завоюва две разигравания от към 20 удара, с цел да си издейства троен брейк-бол. С минаващ форхенд руснакът реализира пробив и поведе с 2:1.    

В средата на четвъртия сет статистиката сподели, че междинната скорост на форхенда на Медведев е 134 км/ч, а на противника му - 107 км/ч, което единствено потвърждаваше усещането за предпочитание за несъразмерна експанзия. Синер организира много по-спокойно и решително подаванията си след позволения пробив и се задържаше близо в резултата, само че трябваше да се погрижи за играта си на ретур.

Speed???? The forehand is firing! •
— #AusOpen (@AustralianOpen)

Фантастични бекхенди и дълбоки удари към линията разрешиха на Медведев да стигне до първите си сетболове още на посрещане при 5:3. Синер обаче отрази и двете благоприятни условия, и то не просто с помощта на мощен сервис. От третия случай към този момент руснакът проби и затвори сета, печелейки разиграване от към 20 удара по бекхендите.

Втори сет

Медведев не спираше с агресивното си държание и дразнене на противника, стигайки до ранен брейк-бол. Статистиката сподели, че в първия сет той е карал съперника да удря топката от 13 сантиметра по-ниска точка спрямо предходните мачове на Синер. Италианецът прибегна до първия си сервис и отрази опцията, само че с ново излизане на мрежата Медведев стигна до още един късмет. Даниил направи всичко както би трябвало, преди да извърши смач в навън и по фрапантен метод да изпусне пробива. Синер избави още един брейк-бол и заслужи аплодисментите на публиката, само че незабавно по-късно прати бекхенд в мрежата - трети късмет за руснака. Италианецът се оправи и с него, като с две следващи излизания напред най-сетне си взе гейма за 1:1.

Медведев си взе подаването на нула и след това продължи с изтезаването на противника от ретур, с цел да го пробие още веднъж и да поведе с 3:1. Синер беше губил сервис-гейм единствено три пъти в шампионата до момента, а към този момент във финала го направи тъкмо толкоз.

Изумителното равнище на руснака продължи в идващия гейм и той си заслужи двоен брейк-бол с прословут форхенд-уинър по противоположния диагонал. Това беше 20-тият печеливш удар на Медведев досега, а с несполучлива композиция сервис-мрежа Синер изостана с 5:1, като противникът му щеше да подава за втория сет.

Синер най-сетне стигна до шансове за пробив и това ентусиазира публиката, която предстоящо искаше да гледа завладяващ край. Италианецът завоюва подаването на противника и върна част от пасива си, като за първи път от към 80 минути имаше мотиви за удовлетворение.

Синер блесна с два следващи уинъра и поведе с 0-30 при 5:2, което предизвика още повече овации и окуражаващи крясъци. Медведев обърна до сетбол, само че пък тъкмо тогава направи двойна неточност. Руснакът избави брейк-бол и след това още веднъж заслужи точка за затваряне на сета, като го направи с приказен форхенд - 6:3.

Copy and paste that first set score???? makes it 6-3 6-3. •
— #AusOpen (@AustralianOpen)

Трети сет

Синер си взе първите две подавания безпроблемно, само че и също по този начин не можа да сложи напрегнат противника, правейки много непредизвикани неточности от ретур и при посрещане като цяло. Медведев блестеше в първите два сета и най-много в първия с агресивното си държание, само че в третия сет се върна към познатия " процентен " тенис, единствено че Синер не можеше да се възползва качествено от промяната на стила.

Най-големият позитив за Синер досега беше, че в третия сет си взе първите три подавания, което не му се беше случвало до момента в мача. При 3:3 имаше въпросителни за италианеца, само че той ги реши по прелестен метод и не позволи нов срив, продължавайки наклонността на доминация на сервиращите - 4:3. Медведев обаче завоюва сервис-гейма си за 79 секунди и изравни на 4:4.

Медведев внесе конспирация в идващото си посрещане, правейки изключителни защитни удари, които вкараха гейма в дюс. Синер се оправи с мощни сервиси и по този начин си реши проблемите, доближавайки се доста до изтриване на пасива си или най-малко до тайбрек - 4:5.

Изключително разиграване с към 30 удара при 15-30 на сервис на Медведев беше изгубено от Синер с несполучливо воле, а публиката изигра огромна роля в него с непрестанните крясъци. Италианецът въпреки всичко направи немислимото и завоюва поредност от дълги разигравания, с цел да си заслужи пробив и да понижи изоставането си в мача - 4:6.

Четвърти сет

Медведев беше подложен под извънредно напрежение при първото си подаване и трябваше да избавя брейк-бол, само че се оправи по разностранни способи - с мощни сервиси и със извоювани разигравания от 20 удара. Синер също беше притиснат “до стената ” на своя сервис-гейм, само че се оправи, а Медведев пожела да му бъде завързан десния гален поради пришки. Руснакът трябваше да отразява брейк-бол, само че се оправи, въпреки и към този момент напълно с познатия си жанр на пращане на топката в средата на корта при над разигравания от над 20 удара.

При 3:3 Синер направи една от редките си двойни неточности и изостана с 0-30, а Медведев малко увеличи експанзията и като че ли се върна към тактиката от първия сет. Синер трябваше да усили качеството на сервиса си и се оправи прелестно, индикирайки, че може би даже води в психически проект.

Синер изглеждаше непреклонен на собствен сервис и се усещаше все по-комфортно на главната линия, като намираше форхенди от неутрални позиции, с цел да стигне до 5:4. Медведев играеше като че ли не желае въобще да бъде на корта и направи куп непредизвикани неточности в търсене на уинъри от нетипични позиции. Той естествено не се оправи с осъществяванията и позволи пробив за 4:6, като към този момент нямаше никакво подозрение, че Синер е водещият тенисист на корта.

Пети сет

При 30-30 при започване на идващия сет двамата направиха разиграване от 39 удара, което беше главно с боричкане в средата на корта, само че Медведев се пропука с преувеличен бекхенд. Синер си взе подаването и поведе, въпреки и минимално, само че съперкът му подсказваше, че губи физически сили.

Синер подвигна съществено равнището си от главната линия и нижеше уинър след уинър, до момента в който Медведев даваше спорни сигнали за настройката си - хем изпълняваше удари без сериозна ангажираност към точката, хем от време на време решаваше да гони всяка топка. Медведев не можеше да вкара първи сервис и с нелепи излизания на мрежата си навлече неприятности с два брейк-бола, а пък Синер съумя да се възползва от опцията си. С късметлийски ретур той издейства водеща позиция и направи форхенд-уинър за 4:2.

При 30-15 за Синер двамата направиха удивително разиграване и в действителност зарадваха почитателите с първокласен тенис, а италианецът го завоюва и след това затвърди пробива за 5:2.

Синер организира подаването си с много пропуски - две непредизвикани неточности от форхенд - само че в решителния миг заби превъзходен уинър след мощен сервис и справедливо можеше да отпразнува купата си.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР