ЯМУСУКРО, Кот д'Ивоар (АП) — Ламин Камара вкарва два гола,

...

Камара вкарва два гола, докато Сенегал започва защитата на Купата на Африка с удобна победа с 3-0 над Гамбия

ЯМУСУКРО, Кот д'Ивоар (АП) — Ламин Камара вкарва два гола, до момента в който защитаващият първенеца Сенегал започва Купата на Африканските народи с комфортни 3- Победа с 0 над Гамбия в понеделник.

Вторият гол на Камара беше може би голът на шампионата до момента, изстрел в десния горен ъгъл от към 20 метра (ярда) в 86-ата, откакто беше подложен от Илиман Ндиайе.

Садио Мане, който се надява да изведе страната до втора поредна купа, накара тима си да стартира добре в четвъртата минута, когато сложи Папе Гуейе за откриването.

Гамбия към този момент беше претърпяла тестване, с цел да доближи до надпреварата, когато самолетът на тима претърпя неочаквана загуба на О2 и задачата му беше още по-трудна в добавеното време на първото полувреме, когато Ебу Адамс беше изпъден за това, че хвана Камара откъм гърба петата му. Това беше първият червен картон на шампионата.

Камара вкара първия си гол при започване на второто полувреме с невисок удар в далечната греда, откакто нахлу в наказателното поле.