Ямайка влиза в историята, като побеждава Панама за първа победа на Световната купа за жени

...
Ямайка спечели историческа първа в историята Световна купа за жени

Ямайка спечели историческа първа в историята Световна купа за жени в събота, побеждавайки Панама с 1-0 след гол на капитана Алисън Суаби.

Това беше новаторски турнир за Reggae Girlz с равенство срещу Франция в техния откриващ мач, което донесе първа точка на Световно първенство за жени и изведнъж те могат сериозно да обмислят достигане до фазите на елиминациите за първи път, с тази победа те са втори в своята група, като изостават само от Франция по голова разлика.

Беше нулево начално полувреме, в което историята, заложена на карта и за двата отбора – Панама също търсеше първа победа на Световната купа – беше осезаема, тъй като Ямайка стреляше изстрел след изстрел над гредата, а Панама изглеждаше доволна да играе отзад.

В крайна сметка обаче доминацията на Ямайка си каза и Суаби изби в корнер в 56-ата минута, ударът й с глава намери вратата и доказа разликата между двата отбора.