Втородивизионният Септември Симитли надви съименниците си от Тервел като гост

...

Един гол стигна на Септември Симитли за победа над съименниците от Тервел

Втородивизионният Септември Симитли надделя адашите си от Тервел като посетител с минималното 1:0 в мач от 1/16-финалите на шампионата за Купата на България.

Васил Калоянов означи единственото попадение в срещата още в четвъртата минута с удар от далечно разстояние. Вратарят на тервелци не се намеси по най-хубавия метод и разреши на топката да мине под плонжа му.

Домакините не съумяха да отговорят до края на дуела, макар че футболистите на Добрин Иванов имаха своите шансове да изравнят резултата.

След почивката тимът от Тервел беше по-активен, като в 79-ата минута страничната греда го раздели от гол. С триумфа Септември Симитли си обезпечи присъединяване на 1/8-финал, откакто предходната година загуби от Горски извор с 2:4 и отпадна още на старта на конкуренцията.