Втородивизионният Бърнли се завърна във Висшата лига, след като победи

...

Бърнли се завърна във Висшата лига

Втородивизионният Бърнли се завърна във Висшата лига, откакто победи Мидълсбро с 2:1 в мач от 40-ия кръг на Чемпиъншип.

Ашли Барнс даде задатък на гостите на стадион " Ривърсайд " в Мидълзбро, откакто отклони във вратата удар на Джош Браунхил.

Три минути след подновяването на играта след почивката домакините получиха дузпа за нарушаване на Джош Кълън против Камерън Арчър. Чуба Акпом възобнови равенството с тъкмо осъществяване на наказателния удар.

В 66-ата минута " виненочервените " възобновиха задатъка си. Конър Робъртс засече с едно допиране центриране по земя на Нейтън Тела.

Бърнли заема лидерската позиция в класирането с актив от 87 точки и преднина от 21 пункта пред третия Лутън, което подсигурява на възпитаниците на Венсан Компани една от първите две позиции в края на сезона. Бърнли се завръща в елита, единствено година откакто изпадна. Мъдълсбро се намира на 4-ото място в подреждането с 67 точки.