Вторият отбор на Ботев (Пловдив) продължи силната си серия с

...

Ботев 2 с победа срещу Сливен

Вторият тим на Ботев (Пловдив) продължи мощната си серия с 2:1 в Сливен против едноименния отбор. Срещата е от 30-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Селекцията на Илиян Гаров доближи до надвит поврат в даденото от съдията продължение в края на дуела. „ Канарчетата “ повече нападнаха през целия мач, а противника им заложи на контраатаки. Тактиката на домакините им донесе триумф още в 8-ата минута, когато Петър Принджев изпрати топката в пловдивската врата. След почивката с всяка минала минута, футболистите на Ботев все по-често нападнаха. Иво Казаков пропусна да изравни в 54-ата минута.
Прочетете още
В 67-ата пък Принджев беше изведен самичък против вратаря, забави се и даже не съумя да насочи удар. В 73-ата минута Йордан Айвазов се възползва от продължителна блъсканица пред сливенската врата и възвърне равенството. После имаше сериозни моменти и пред двете порти. В 85-акта минута влезлия като запаса Иван Стоянов и Принджев, за секунди пропиляха по едно голово състояние пред пловдивската врата. Накрая влезлия като запаса за Ботев Даниел Коков обезпечи триумфа с добавка. Веднага по-късно състезател на Сливен направи последния пропуск.

В класирането Ботев е осми с 46 точки, а Сливен е 19-ти със 17 точки.

В събота Ботев 2 приема Секирово.

Сливен:  Димитър Митев, Георги Попов, Георги Костов, Йордан Панчев, Дениел Минчев, Николай Миланов, Стоян Николов, Иван Тодоров, Петър Принджев, Здравко Петров, Иван Стоянов

Ботев 2:  Стефан Смъркалев, Ивайло Видев, Костадин Татаров, Мирослав Георгиев, Станислав Работов, Габриел Златанов, Йордан Айвазов, Велиян Видолов, Иво Казаков, Константин Павлов, Емил Найденов

Източник: trafficnews.bg