ТЕЦ „Бобов дол“ преустанови работа
Втори ден Топлоелектрическа централа " Бобов дол " не работи. Централата спря на 27 май поради наложената от Регионална инспекция за опазване на околната среда насилствена административна мярка. Отстранява се повреда по единствения блок, който би трябвало да работи, сподели за БНР изпълнителният шеф на сдружението инж. Чавдар Стойнев.
Министерство на околната среда и водите затваря казан 2 на Топлоелектрическа централа „ Бобов дол “
Живеещите в околните села Големо село, Шатрово и Баланово гадаят за аргументите централата да не работи, само че разясняват, че регионът е чист. Няма нищо качено и на уеб страницата на сдружението, нито на уеб страницата на общината в Бобов дол.
" Единият казан ни е в ремонт, другият е с ПАМ, третият е в повреда. Няма какво да се пусне. Това ще бъде, до момента в който ни вдигнат ПАМ-а, насилствената административна мярка, само че хората са тук. Работи се интензивно по премахване на забележките по ПАМ-а и повредата на трети блок. Общо взето всичкият разполагаем личен състав е включен, плюс външни компании ", съобщи инж. Стойнев.
Министерство на околната среда и водите затваря казан 2 на Топлоелектрическа централа „ Бобов дол “
Живеещите в околните села Големо село, Шатрово и Баланово гадаят за аргументите централата да не работи, само че разясняват, че регионът е чист. Няма нищо качено и на уеб страницата на сдружението, нито на уеб страницата на общината в Бобов дол.
" Единият казан ни е в ремонт, другият е с ПАМ, третият е в повреда. Няма какво да се пусне. Това ще бъде, до момента в който ни вдигнат ПАМ-а, насилствената административна мярка, само че хората са тук. Работи се интензивно по премахване на забележките по ПАМ-а и повредата на трети блок. Общо взето всичкият разполагаем личен състав е включен, плюс външни компании ", съобщи инж. Стойнев.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




