Втори ден на срещата на върха на лидерите от Европейския

...
Втори ден на срещата на върха на лидерите от Европейския
Коментари Харесай

Зеленски в Брюксел: Лидерите на ЕС обявиха подкрепа за членството на Украйна

Втори ден на срещата на върха на водачите от Европейския съюз в Брюксел, на която България е показана от премиера Румен Радев. Снощи Радев се срещна с украинския президент Володимир Зеленски. Двамата са разискали опциите за индустриално партньорство сред България и Украйна и съдействие в производството на дронове.

Лидерите на страните от Европейския съюз показаха цялостна поддръжка за присъединението на Украйна към Европейския съюз. Страната, дружно с Молдова, публично стартира договаряния за участие и отвори първите преговорни глави. Киев се надява до началото на лятото да бъдат отворени всички преговорни тематики.

Европейските водачи поддържаха и опцията за дипломатическо взаимоотношение с Русия за реализиране на дълготраен мир в Украйна. Те удължиха с 6 месеца действието на глобите против Русия. България разгласи, че ще блокира новия 21-ви пакет, в случай че от него не бъде изваден съветският патриарх Кирил.

Днес срещата на върха продължава с диалози за многогодишната финансова рамка на съюза.

Урсула фон дер Лайен, ръководител на Европейска комисия: „ Руската стопанска система страда. Фактът, че Русия е затворила интернет, затваря да вземем за пример Телеграм, приказва самичък за себе си, тъй като Русия още веднъж подвига желязна завеса, само че в този момент това е цифрова желязна завеса върху народа си. “

Володимир Зеленски, президент на Украйна: „ Първият преговорен клъстер беше отворен, благодаря на всички водачи за единодушието. Единодушието е отлично нещо. Първият клъстер е обвързван с основополагащите въпроси. Ще обсъдим идващите пет доста значими, също исторически стъпки за Украйна. Това са идващите пет клъстера. “
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР