Втората ракета на България при жените Гергана Топалова отпадна в

...

Гергана Топалова отпадна на старта на турнира по тенис в Португалия

Втората ракета на България при дамите Гергана Топалова отпадна в първия кръг на сингъл на шампионата по тенис във Фуншал (Португалия) с награден фонд 40 хиляди $.

Поставената под номер 6 Топалова отстъпи пред Емили Линд Галахър (Великобритания) с 6:1, 2:6, 3:6. Срещата продължи час и 23 минути.

Българката стартира чудесно, завоюва пет следващи гейма и взе първия сет с 6:1. Британската тенисистка обаче направи поврат откакто заигра по-уверено във втория сет, поведе с 3:0 и изравни след 6:2. В решителния трети сет Гергана Топалова още веднъж позволи ранен пробив и пасив от 0:3, давайки опция на съперничката да стигне до победното 6:3 в своя изгода.

Топалова ще взе участие и в конкуренцията на двойки, където в тандем с Франческа Курми (Малта) ще излязат на четвъртфиналите против вторите в схемата Берфу Ченгиз (Турция) и Валентини Граматикопулу (Гърция).