Втората ракета на България Димитър Кузманов отрази мачбол и се

...

Кузманов отрази мачбол и се класира за четвъртфиналите на Чалънджър в Швейцария

Втората ракета на България Димитър Кузманов отрази мачбол и се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове от сериите " Чалънджър " в Цуг (Швейцария) с награден фонд 134920 евро.

Кузманов отстрани с 6:1, 6:7(2), 7:6(6) Ото Виртанен (Финландия), " благополучен губещ " от квалификациите.

28-годишният пловдивчанин взе безапелационно първия сет със серия от пет следващи гейма, а във втората част проби за 6:5 и сервираше за мача, само че не съумя, а в тайбрека Виртанен завоюва шест следващи разигравания, с цел да изравни резултата.

Решаващата трета част мина с доминация на сервиращите и се стигна до нов тайбрек. В него Кузманов отрази мачбол при 6:5 и с три следващи точки си обезпечи триумфа.
 Отличен Александър Лазаров е на 1/4-финал в Тбилиси

Българинът се оправи с Иван Лютаревич от Беларус с 6:3, 3:6, 6:2

Така българинът проработи 3710 евро и 25 точки за международната класация, в която заема 189-ото място.

За място на полуфиналите той чака квалификанта Лоренцо Джустино (Италия).

Джустино е 30-годишен е сега заема 260-ото място в света, като е достигал до 127-ата позиция в класацията на АТП.

Двамата са играли два пъти между тях до момента и имат по една сменен триумф. Кузманов печели с 6:3, 1:6, 6:3 в Биела през 2021 година, а при започване на май италианецът побеждава в Прага със 7:6(4), 4:6, 6:2.