Втора победа в Северозападна Трета лига постигна отборът на Дунав“

...

Дунав /Лом/ победи с 2:0 Локомотив /Мездра/ с голове на Вавиян и Русанов /снимки/

Втора победа в Северозападна Трета лига реализира тимът на „ Дунав “ (Лом), който се наложи с 2:0 над „ Локомотив “ (Мездра).
Вавиян Ваньов и Митко Русанов вкараха попаденията за домакините още през първото полувреме.
След равностойно начало на дуела, момчетата на Анатоли Тонов подвигнаха оборотите и стегнаха обръча към вратата на гостите. Фронтален удар от към 20 метра на Цвети Неделчев бе избит, а при добавката Ваньов не съумя да преодолее вратаря на „ Локомотив “. В 30 мин. Ваньов бе изведен след страховит пас на Русанов самичък против стража на гостите и с акуратен удар вкара за 1:0. Натискът на „ сините “ продължи и се увенча с втори гол в 35 мин. Този път Русанов бе изведен по дясното крило и с техничен удар вкара 2:0. Русанов можеше да вкара и трети гол за „ Дунав “, откакто получи пас от Сергей Георгиев, само че ударът му бе отразен.
Второто полувреме още веднъж стартира с напън на домакините и пропуск на Ахмед Мурад, който от десетина метра шутира във вратаря, откакто бе изведен на чиста голова позиция от Сергей Георгиев. В последните 20 минути на дуела „ сините “ одобриха играта в своята половина и отстъпиха самодейността на „ Локомотив “, като разчитаха на контраатаки. Домакините обаче направляваха дейностите на терена и не позволиха положения пред вратата си.
В четвъртия кръг „ Дунав “ гостува на „ Вихър “ (Славяново). Мачът е на 2 септември от 17:00 ч.

За " Дунав " започнаха Юлиян Весков, Кристиян Атанасов, Васил Тошев, Боби Симеонов, Иван Михов, Ивайло Милчев, Митко Русанов, Николай Николов, Сергей Георгиев, Цвети Неделчев, Вавиян Руменов

За " Локомотив " стартираха Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Генади Петров, Николай Ганчев, Гроздан Илиев, Деян Иванов, Кристиян Димитров, Александър Стоянов, Васил Калоянов, Иван Аспарухов
Източник: bulnews.bg