Втора победа в женската първа лига по баскетбол записа отборът

...

Втора победа за варненски в женската първа лига по баскетбол

Втора победа в женската първа лига по баскетбол записа тимът на " Шоутайм ". Варненки надиграха тимът на " Дунав " Русе в мач, изиграл се в съботния ден.

Въпреки неприятното време залата на Икономическия университет във Варна беше цялостна и феновете следиха равносилен мач до последните минути.

Срещата стартира добре за " Шоутайм ", като след 8 минути игра водеха в резултата със 17:6. Русенки демонстрираха темперамент и на полувремето се бяха върнали в мача - 32:28.

В третата част, девойките на Кирил Петров демонстрираха повече умения и успокоение и се отдръпнаха с 10 точки преднина преди последната част. В нея варненки изиграха по-хладнокръвно и грамотно напътствията на треньора си и се поздравиха с успеха при краен резултат 76:59.

За победителките най-полезна бе Юле Финткер, която записа дабъл-дабъл 17 точки и 10 битки. Адриана Балтанова бе покрай пободно достижение - 18 точки и 9 битки, а Даяна Дякова се регистрира със 7 точки, 6 битки, 7 асистенции и 4 откраднати топки.

За тима на " Дунав " Русе доста добре играха Кристана Маркова с 11 точки и 11 битки, най-резултатна беше Зорница Герасимова с 13 точки.

Варненки са пети във краткотрайното класиране с актив от 7 точки, до момента в който " Дунав " още търсят първа победа.

На 25 ноември на " Showtime Ladies " следва тежко посещение против тима на Монтана, а " Дунав " ще пътува до София с цел да се изправи против " Локомотив " на 24 ноември.

Доста по-леко мина срещата на " Шоутайм " Б, които играха против младия тим на " Стар баскет ", водени от Саша Топчов.

Срещата стартира доста мощно за " Шоутайм " и те поддържаха високо движение през целия мач, като междинната им успеваемост при пукотевица беше 50 %, което докара до високата им ефикасност.

Всички състезатели на " Шоутайм " се разписаха в срещата, като най-резултатни бяха Стоян Ганев (22т), Боян Тодоров (17т), Виктор Николов и Павел Раднев (12т) и Свилен Кунев (10т).

В идващия кръг " Шоутайм " Б ще играят против " Черно море MK Lighting ", а " Стар баскет " се изправят " МУ " Варна. Срещите са на 25 ноември в залата на Икономически университет Варна. Входът е безвъзмезден.
Източник: moreto.net