Всичко започна на 19 март 2025, когато Величие“ влезе в

...
Всичко започна на 19 март 2025, когато Величие“ влезе в
Коментари Харесай

Беновска: Ивелин Михайлов! Как успяваш, сега, в 51 НС?


Всичко стартира на 19 март 2025, когато „ Величие “ влезе в 51 Народно събрание!

13-ти март 2025

Конституционен съд „ роди “ с 6 месеца по-късно, “преносено “ –то „ Величие “ в 51 НС…

Елегантен и с вратовръзка с логото на „ Величие “, Ивелин Михайлов се закле като депутат

  19 март, 2025  

Ивелин Михайлов постави клетва като народен представител в 51-вото Народно заседание с 9-има – от партия „ Величие “. Любопитен факт е, че при гостуването си в „ Беновска пита “, на 15 март, той получи вратовръзка с логото на партията – като подарък от водещата. В типичния си ексцентричен жанр, при започване на изявлението, Илиана Беновска подари вратовръзката на своя посетител – с пожеланието да отиде с нея в Народното събрание. Визията на Михайлов е в поддръжка на тезата, че той държи на обещанията си.

Влизането на представителите на „ Величие “ в Народното събрание е в резултат на няколкомесечни борби за възобновяване на справедливостта, вследствие на които съумяха да реализират отчасти анулиране на изборите.

Сред народните представители на партията има 4-ма икономисти, двама адвокати, финансист, доктор, зъботехник и езиковед.

Депутатите на „ Величие “ са безапелационни, че ще бъдат съпротива, и обявиха, че ще работят за създаване на АЕЦ „ Белене “, транспарантни и почтени избори, качествено и налично опазване на здравето, работещи институции, работеща стопанска система и финансова непоклатимост.

Ивелин! Помни Корлеоне, Godfather: Нагоре непочтеността, незаконността порастват! Внимавай в 51 Народно събрание!

Хора! Българи!

Може би, идва нов 10 ноември? Може би, се ражда „ вятърът на смяната “? Вие ще решите. Но преди да действате, чуйте тези  думите, преживейте тази музиката и разсъждавайте сами – не за пари или дребни облаги – какво и за какво го вършиме!

Майкъл Корлеоне, Godfather – Кръстникът: Цял живот се стремя, работя да се издигна високо, където всичко е честно и законно. Но! Колкото по-нагоре навлизам, толкоз повече непочтеността и незаконността порастват.

Ивелин.

Кой и на какво съображение Иска, само че и може ли да ръководи България?!

Ти?

Да припомня за убития президент на Съединени американски щати Джон Ф. Кенеди… А, ти, да си жив и здрав… Но. Учи се! И се погрижи и ти за правата на българите!

На 15 март означаваме Световния ден на потребителя. Датата е в чест на прословутата тирада на американския президент Джон Ф. Кенеди, който на 15 март 1963 година афишира пред Сената концепцията за Закон за отбрана на потребителите.

Кенеди показва „ четирите съществени права на потребителя “: правото на безопасност; правото на информация; правото на избор; правото да бъдеш чут.

Впоследствие прибавя още четири: правото на обучение, правото на облекчаване на главните потребности, правото на обезщетение, а също и правото на здравословна околна среда.

Осемте права са залегнали в разпоредбите за отбрана на потребителите, признати от Организация на обединените нации.

19-ти март 2025, Народно събрание

Ивелин Михайлов: Поради справедлива неспособност при откриването на Народно събрание ние не успяхме да произнесем нашата встъпителна декларация, по тази причина го вършим малко по-късно!

Уважаеми госпожи и господа, Политическа партия „ Величие “ по волята на избрана мафиотска върхушка бе превърната в комфортна жертва на политическата корупция у нас! Една проказа, която е обхванала и задушава освен гражданското ни общество, само че и всеки изразител на друго мнение, на всеки притежател на концепция за човещина, право, правдивост и либерализъм в връзките сред ръководещи и ръководени! Цяла България, освен това, цяла Европа и света видяха, че изборите за народни представители от 27 октомври 2024 година бяха превърнати в чудовищна по своя размер нагла и арогантна търговия на изборен избор, та даже на търговия на цели СИК-ове. Тук ще вмъкна, че инвалидите, за които от Движение за права и свободи споделяха, че желаят нещо да създадат, те също са обект на насила! Движение за права и свободи Ново начало, не вие! Където в бюджета са заложени избрани неща!

Рая Назарян: Г-н Михайлов, не влизайте в спор с сътрудниците! Придържайте се към декларацията си!

Извършените изборни операции бяха толкоз широкомащабни, груби и многочислени, че прекрачиха всяка граница на нормална толерантност. На всички стана ясно, че сплотяваща цел на тези операции е точно Политическа партия „ Величие “ и избрани партии, които се възползваха от ощетените гласоподаватели! Противно на всякакви пророци, които убеждаваха и от тази естрада, и от студията на разнообразни медии у нас, че Политическа партия „ Величие “ не разполага с потенциала да оспори изборния резултат, ние освен подготвихме законосъобразни претенции за оспорването, само че за задачата обработихме и представихме към настояването си доказателства за към 8000 секции в страната за малко време, планувано в изборния кодекс. Чудно е по какъв начин прокуратурата не може да ги обработва по този начин, както доброволци. На тази база ние оспорихме резултатите пред Конституционен съд във всички 12 920 секции в страната и да постанови акт за цялостно анулиране на изборите от 27 октомври 2024 година Неудовлетворително е, че Конституционен съд не извърши желаната от нас цялостна проверка на резултатите в страната, която щеше да разкрие великански мащаб на манипулиране от нагли и безпардонни хора в ръководството. И по тази причина не касира изцяло, а единствено отчасти резултатите и мандатите в 51 Народно събрание. Но и този развой, както и издадения от Конституционен съд акт по КД 33/2024 е невиждан, макар създаваните до последно от задкулисието трудности.

Сега, когато ние, въпреки и прекомерно забавено във времето, сме факт в политическия пейзаж на Република България, заявяваме своята непоколебима увереност да продължим да бъдем изразител на проблемите, упованията, волята на всеки жител. Като отстояваме техните изконни права и свободи без разлика от етнос, религия и други обществени характерности. Особено внимание депутатите от политическата група на „ Величие “ ще отделяме както на опазването на околната среда, по този начин и на политиките в образованието, енергетиката, опазването на здравето, земеделието, младежта, спорта, туризма, културата и други. Заявявали сме отвън политиката, заявяваме и тук нашето противоречие да се унищожават плодородни земи за слънчеви паркове и ветрогенератори, както и бавното, само че методично заличаване и пласиране на парче на една съвършено построена страна.

Изключително строго ще е отношението ни към политиките в областта на правораздаването, което е дотолкоз профанизирано от пропилата го корупция на всички равнища, че изцяло е изгубило доверието на жителите. Заявяваме и своята безапелационна позиция, че с цел да живеем в действителна, а не в привидна правова страна, в действителна народна власт, е належащо да се съблюдава и съблюдава правилото на разделяне на управляващите в държавното ни устройство. Неспазването на този главен принцип, на фона на вилнеещата корупция, значи узурпиране на цялата власт от мафията, значи завършек на демокрацията!

За нас, народните представители от „ Величие “, от изключителна значимост опазването на публичното самостоятелно здраве по всевъзможен метод! Чрез чиста околна среда, посредством повишение на двигателната интензивност и спортните занятия на подрастващите, за които до този миг не се прави нищо. Чрез слагане на личността в центъра на системата на опазването на здравето и посредством огромно усъвършенстване на същата тази система. Защото в сегашния миг и от много време водещото при нея е финансовото богатство на мафията във властта на Република България, до момента в който редовият жител остава без качествени медицински услуги и помощ за своето здраве. Няма по какъв начин да останем безразлични към обстоятелството, че жителите, пациентите са превърнати от здравната ни система само в средство за замогване. В това отношение също имаме оферти, които ще представим.

Стратегически народен приоритет е енергийната самостоятелност на страната ни. За жал България от чист районен производител и експортьор на електрическа сила, от ден на ден се трансформира в подвластен вносител на такава. А това при оставеното ни завещание е освен неприемливо, само че и незаконно. Ядрената енергетика, разположена на територията на страната ни, е поръчител освен за нейната ненакърнимост при въоръжени спорове или военни дейности в други страни, само че и източник на познания и развития за бъдещите генерации в най-големия пробив на човечеството до този миг, а точно преодоляването на атома. Загубата на познания и обичаи в тази област е пагубно за нашата страна!

Друг значим приоритет, който ще отстояваме, е образованието и връщането на качествените политики в този бранш, към обичайно изпитани обучителни способи, които превръщаха българските деца в най-знаещите и можещите в света. Само по този начин ще подсигуряваме тяхното бъдеще и оцеляване в тези динамични времена.

В региона на обществените политики намираме за неприемливо в 21 век, в европейска страна, в сърцето и кръстопътя на Европа, да съществува недостъпна витална и архитектурна среда за хора с увреждания или дефицити на медикаменти, медицински произведения или помощни средства. Също по този начин заявяваме нашата гадност от превръщането на огромна част от хората в неравностойно състояние в изборни плебеи!

Не на последно място по значимост считаме, че България би трябвало да възвърне своето обичайно водещо място в качественото земеделие! В произвеждане на обичайни български зеленчуци и плодове. В произвеждане на българска роза и нейните производни. Както и на отглеждане на животни, млекопроизводство и зърнопроизводство, предопределени за вътрешно ползване. Така би трябвало да възстановим унищоженото от необразовани, корумпирани и недалновидни политици напояване и да премахнем невъзможните условия за живот във феодалните до този миг български села! Изключително значимо е да спрем унищожаването на плодородните ни почви със сметища, слънчеви и ветрогенераторни паркове, тъй като те са едни от най-ценните запаси на нашата татковина!

Като неотделима част от българската традиция ние ще работим за одобряването в интернационален проект на националния ни туризъм, който от водещ на Балканите беше погубен, а неговата материална база бе овладяна от мафията, която сходно на всичко друго, е неспособна да го ръководи и развива! Ще развием минералните си, културни и исторически забележителности и ще дадем опция на всеки наш съотечественик да се развива в този по този начин доблестен и плодороден бранш!

Категорично ще се противопоставяме на всички опити на политическата и олигархична симбиоза у нас да богатее върху данъчната и административна тежест върху жителите! Няма да позволим България да се ръководи като компания за бързи заеми, а народът да е мачкан и ограбван. Управляващите са определени да облагодетелстват страната и народа, а не себе си! Възнамеряваме да продължаваме да бъдем отявлени борци срещу корупцията и дълбоката страна ни всички равнища и във всяко нейно проявяване, било то в правосъдната система, в системата на опазване на здравето или обучение, в администрацията, в стопанската система, енергетиката или другаде, където тя вирее!

Заявяваме, че в работата ни в 51 Народно събрание ще водим деен разговор единствено и само в интерес на народа и ще се отзоваваме на подобен с оглед реализиране на консенсуси по значими за обществото и страната въпроси, както и за предпазване на националния суверенитет, обичаи! Най-вече вниманието ни в сходни разговори ще бъде ориентирани към дейности в посока изкореняването на политически, икономическия и други форми на уродлива корупция!

В умозаключение заявяваме нашата неотстъпчивост към всевъзможни форми на назадничавост, дискриминация и игнориране на персони, права, свободи, човешки ориси, както и против всевъзможни опити България да бъде въвлечена във война или военни дейности с присъединяване на български жители. Всичко това заявяваме готовността на Политическа партия „ Величие “ и на нейната ПГ, която през днешния ден представям тук пред вас, с цел да се трансформира от фактор в националния ни политическия пейзаж във фактор в националната политика! Обективен изразител на националната воля и националния глас! От през днешния ден всеки български жител ще знае, че има един бранител в Народно събрание, който няма да е безразличен към неговите проблеми и ще се бори с всички сили и средства да построи едно прелестно бъдеще за България!

19-ти март 2025, Народно събрание

Медия: Борисов сподели „ честито на спечелилите “, като спечелили ли се чувствате?

Ивелин Михайлов: Ние се усещаме като хора, които са тук, с цел да изразят волята на част от българския народ и да създадем всичко допустимо да живеят всички хора по-добре, а освен тези, които са дали своят вот за нас!

Медия: Чуха се мнения, че сте сутеньори и за първи път с имаме сутеньори в Народното събрание?

Ивелин Михайлов: Не подхождат тези разяснява на такова високо равнище на институция! Поради тази причина само можем да го пратим индивида да отиде някъде да се научи малко на етикет и обща просвета, който го е споделил!

Медия: В последна сметка влязохте в Народното събрание, тъй като изчезнаха едни чували с бюлетини и падна интензивността?

Ивелин Михайлов: Това е една огромна неистина и в случай че вие я разпространявате, ще станете съучастници в тази неистина!

Медия: А какво казвате, че се е случило?

Ивелин Михайлов: Аз споделям, че и без тези чували отново влизахме. Също по този начин пред вас медиите споделям, че единствено в община Върбица четирите преносими секции са били без кутии и без членове на СИК. Това е задоволително съображение да касират задачите избори, а освен 800 гласа на Движение за права и свободи Ново начало!

Медия: 780 гласа общо за махнати!

Ивелин Михайлов: Аз ви споделям, единствено там 800 гласа е трябвало да бъдат махнати. Значи Делян Пеевски би трябвало да се радва, че са им махнали малко гласове.

Медия: Вие ли ще бъдете ръководител на ПГ, по какъв начин ще работите в този парламент и по какъв начин ще се нарежда вашата ПГ, която към този момент публично се закле?

Ивелин Михайлов: От метода, по който ни забавят и се подиграват с нас сега, не знаем дали въобще ще имаме ръководител и ПГ! Трябваше незабавно да го разгласят, трябваше да ни извикат, с цел да можем да създадем и нашата декларация, само че сега всички желаят да ни покажат, че нашето място е откъм гърба. Нямаме проблем къде ще сме, значимото е да свършим работа!

Медия: Какви ще бъдат целите ви?

Ивелин Михайлов: На първо място да стартира да работи това Народно събрание! Това, което виждам вътре, е цялостен цирк! Всеки гледа да излезе, да се изкаже по някакъв метод пред гласоподавателите, с цел да събере точки, само че не виждам хора, които действително желаят да се работи по действителните проблеми на хората. Слушаме в този момент „ Възраждане “, които изясняват каква била безработицата в Монтана или всякакви други неща, с което протакват самия развой. Но за какво е такава безработицата, какво се случва в дребните обитаеми места, това са неща, които те ги знаят и могат да ги кажат, само че виждаме, че приказват по несъществени неща, а не по основни!

Медия: Имате запорирани парцели, Вие сте разследван за финансови измами, за вас беше основана и комисия, съгласно Вас морално ли е да сте в българския парламент?

Ивелин Михайлов: Аз считам, че е аморално да изпратим сигнали до публицистите сигнали за над 3000 противозаконни сметища, с което това държавно управление би трябвало да си подаде оставката, тъй като доста български деца страдат от рак! Незаконни сметища! Те са 40 000! Едно държавно управление, едно Народно събрание се избира, с цел да прави работа. И те, в случай че не могат да се оправят с едни противозаконни сметища, по какъв начин да правят друга работа. И вие, като медии, би трябвало да го показвате това непрекъснато!

Медия: (не се чува)

Ивелин Михайлов: Вижте, аз Румен Радев веднъж съм го виждал!

Медия: Бобоков?

Ивелин Михайлов: Бобоков съм го виждал два пъти, първият път инцидентно го видях в един ресторант. Така че тези хора не ги познавам!

Медия: За първи път ли сте в Народното събрание и какви са усещанията Ви?

Ивелин Михайлов: В това Народно събрание съм бил веднъж, предходната година да приказвам с Костадинов като посетител! Сега съм за първи път като народен представител. Впечатленията са ми хубава постройка, доста приятни журналистки, публицисти и оператори!

Медия: Ще подкрепите ли бюджета на второ четене?

Ивелин Михайлов: Ще ви кажа какво съставлява този бюджет. Вие знаете, че българското население се стопява всяка година. Икономиката ни е в крах, кой каквото ще да споделя. Благодарение на рекета на Борисов и Пеевски от ден на ден българи затварят своя бизнес и отпътуват за чужбина. Няма по какъв начин прихода да е по-голям от предходната година, в случай, че имаме сриваща се страна. И това, което те желаят да създадат, е като една компания за бързи заеми. Те отиват, бият длъжниците, тъй като в България това се случва сега, тъй като няма органи, които да ползват закона. И те желаят да бият хората, които към момента дишат. Докато в последна сметка не останат сами тук!

Медия: За или срещу държавните магазини?

Ивелин Михайлов: За държавните магазин, в случай че ги ръководят хора, като, вижте, те унищожиха БДЖ …

Медия: За страната приказваме да ръководи!

Ивелин Михайлов: Ами страната, който ръководи страната. Вие знаете, че има дълбока страна и хора, които я ръководят!

Медия: (не се чува)

Ивелин Михайлов: 500 000 още веднъж е неистина! И това нещо, което го казвате …

Медия: Значи не са ви запорирани сметките и не взимате пари от майка си, по този начин ли?

Ивелин Михайлов: Не, майка ми ми дава парите, аз съм споделил! Няма по какъв начин! Когато един човек закъса, майка му и татко му са единствените хора, на които може да разчита! Но вие би трябвало да си зададете въпроса за какво са запорирани сметките, за какво в страната не може да влизат средства и по какъв начин този бюджет може да се извърши, като на всеки неуместен му се запорират!

Медия: Ваши сметки са запорирани!

Ивелин Михайлов: Именно! Не страната, аз съм от тези, които основават богатства. Вие сте от тези, които получавате, тъй като получавате заплата. Аз съм от тези, които създават пари. И когато при мен и другите, които създават пари, пристигна Делян Пеевски и каже – вие или ще сложите ветрогенератори, или ще ви съсипем бизнеса! И тогава идват и унищожават бизнеси! Само едно нещо ще ви кажа, при облагородяването на терена, в който ние работим в общината, с 250 милиона са се покачили цените на недвижимите парцели, при което са се обогатили всички хора. Ако може да ми обясните по какъв начин това е финансова пирамида или заеми, тогава и аз ще ви отговоря на въпроса!

Медия: С кой бихте управлявали?

Ивелин Михайлов: С ГЕРБ и Движение за права и свободи Ново начало никога!

И Ивелин Михайлов стартира да дели времето се сред 51 Народно събрание – с костюм и по сметищата – по тениска.

Ивелин Михайлов: Ерджан Себайтин Ебатин е регионалния координатор на Движение за права и свободи Ново начало и шеф на Регионална инспекция за опазване на околната среда Варна. Това е индивидът, който от години заема виновна позиция! Къде се намираме? Това е сметището в неговото село, село Белоградец! Искам единствено да видите по какъв начин на това бунище има изхвърлени скотски боклуци. Само кучето да се види небрежно. Това куче идва и ги яде и разнася болести. Искахме да създадем площадка за разделно събиране на боклуци и да почистим природата. Ерджан Себайтин Ебатин не ни позволи! Засадихме 10 000 дръвчета, Ерджан Себайтин Ебатин и Движение за права и свободи Ново начало желаят да ги отсекат. Това са хора, които унищожават България! Той кара БМВ пета серия, ново, без да има такива пари. И единственото нещо, което прави, е да се замесва единствено в схеми! Ето, в неговото родно село, покрай неговата къща, покрай стадиона, който е изработен по стратегия, се случва всичко това. Незаконно бунище, заличаване на България! Да спрем ГЕРБ и Движение за права и свободи Ново начало и да създадем България още веднъж велика!

Ивелин Михайлов: Здравейте на всички! Включваме се от едно място, пътуваме с Мишо и какво виждаме?

Мишо: Огромно бунище!

Ивелин Михайлов: Искам да видите, намираме се в Сопот. Сопот е преди Български извор. Вижте какво бунище, което го натикват в дерето, където отиват всички води! Само вижте, набутва се! Мизерии всевъзможни в дерето. И след това казвате за какво хората са заболели. Ето, вижте, боклучетата в рекичката! Няма проблем, не се тормозете! Един другар в този момент умира от рак, би трябвало кръвопреливане. Но Бойко Борисов и Делян Пеевски са същински държавници! Ето, пластмасови бутилки! Плащайте си налозите и недейте да роптаете! Те най-добре знаят от какво имате потребност! Поздравете Нидал Алгафари! Трябва да им има държавно управление. Това нещо би трябвало да е реалност. Това би трябвало да стане в цялата страна, с цел да може те да имат хубави парцели в Дубай, Барселона и на други места по света! Търпете братя, не се тормозете! Търпете! Това е нужно. Нека да им осигурим успокоение, с цел да създадат цялата страна по този начин. Едно огромно, грозно бунище! Нека ги оставим да довършат започнатото! Тук може да продават кристалчета и вие да си мислите, че сте в парадайса! Това е, търпете!

Ивелин Михайлов: Шокираща вест! Това, което се случи, че „ Възраждане “, очевидно под влияние на своите настойници от ГЕРБ, взеха решение да създадат финалния удар, с който България ще бъде убита! Те желаят да създадат по този начин, че непубличните търговски сдружения да бъдат поставени под надзора на Комисията за финансов контрол. Това значи безконечен надзор от страна на Пеевски и Борисов! Безкраен надзор на всяка българска компания и оттук насетне придобиването, рекетирането, краденето на бизнеси в България ще стане едно всекидневие. Оттук нататък няма независимост в България за нито един човек, който желае да развива личен бизнес. И тук, тъй като има елементарни хора, които не са бизнесмени, те ще кажат – това е хубаво, дано всичко да е държавно! Ами вижте държавните лечебни заведения, вижте ж.п., вижте всички държавни предприятия и вижте какъв обществен принос имат! Хората, които познават Исторически парк и всичко, което сме правили през годините, преди Цончо Ганев, „ Възраждане “, Борисов, Пеевски и много медии в страната, в това число с държавните бухалки, да разбият един бизнес, който през годините е дал доста за деца, дал е доста за небогати хора, за спортни дела, облагородил е цялостен един регион. Трябва да отидете да видите едното ръководство и другото. И Исторически парк не е единственият бизнес, който го е правил. Вие бъркате елементарните бизнесмени с тези, които вземат поръчки от страната и се пишат за бизнес. Тези, които извършват държавните поръчки и където ще отидат тези 25-27 милиарда, които гласоподаваха в бюджета за тези хора! Бъркате тези, това не са предприемачи, това са тези, които са подвластни на Пеевски и Борисов! Сега, тъй като тези хора желаят малко по малко да овладеят цялата страна, използваха своята бухалка „ Възраждане “, с цел да могат да прокарат закона, с който да сложат под надзор непубличните сдружения! Всеки дребен бизнесмен, всяко Едноличен търговец, всяко ООД, всяко ЕООД оттук насетне ще стане подвластно на КФН. И хората, които вършат бизнес в България, знаят какво следва. Знаете какво следва, когато Национална агенция за приходите ви идват на инспекция, ревизия по труда и всички други институции! Може да благодарите на „ Възраждане “ за този заключителен пирон в ковчега на България! Наистина нямам думи!

Ивелин Михайлов: Учуден съм от изявленията на некомпетентни хора в залата на Народно събрание, да може целия български народ да бъде подведен и да гледа такива нискоинтелигентни хора, които грам не схващат от стопанска система, да отиват да задават въпроси на ръководителя на КФН да има надзор върху сдружение, което не е котирано на Българската фондова борса. Вие не познавате закона, непублична компания няма по какъв начин да бъде следена от КФН! Непублична компания! Второ, когато говорите за пирамида, вижте обяснението за пирамида. Има доста елементарен способ, с който можете да изчислите нещо.

Николета Кузманова: Моля без подвиквания от място, господин Ганев!

Ивелин Михайлов: Цончо Ганев или Ганчо Цончев, по какъв начин беше, дръжте се културно! Да! Има един елементарен способ да изчислите нещо дали е пирамида, или не! Изпратете хора да създадат оценка на обещано сдружение на активите, вижте вкарани материали, вижте вкарани средства и изхода. И тогава ще разберете дали е пирамида, или не! Вие сте хора, които сте ужасно некомпетентни! Съжалявам, че вие не сте главния проблем на България, само че подкрепяте главния проблем ГЕРБ и Движение за права и свободи с вашите глупави изявления!

Николета Кузманова: Г-н Михайлов, апелирам да се концентрирайте върху плана на решение!

Ивелин Михайлов: Съсредоточавам се върху това, че тези хора са некомпетентни и с изявленията си заблуждават българския народ!

Николета Кузманова: За трети път апелирам да не влизате в диалогов режим, господин Ганев! Заповядайте за дуплика, господин Дренчев!

Димо Дренчев: Г-н Михайлов, дали една партия е в ръководство или в съпротива се вижда от това дали поддържа бюджета. Доколкото вие подкрепихте една трета от текстовете в бюджета, не знам кой поддържа ГЕРБ, само че несъмнено не е „ Възраждане “! Но не желая да влизам в това, това чуване не е на тематика кой е съпротива и кой ръководещ. Моята забележка към ръководителя на КФН, предходното управление в действителност позволи схеми като вашата! Нека тя да не е пирамида, дано да е паралелепипед, както желаете я наричайте, само че позволиха схеми, които завлякоха над 1200 души, да минат по радара, в някаква сивота на закона, в някакъв пропуск. И ние чакаме от тях такива оферти да внесат в Народно събрание и ние надлежно да ги приемем, че пирамиди като Исторически парк или Бетел да не могат да се случват! Само предходната година изгърмяха две такива. Ще обърна внимание и на Исторически парк, доколкото следях комисията, която разследваше какво се е случило там. Вие сте построили като фира с тези 60-70 милиона, които сте завлекли от хората, построили сте с останалия камънак една постройка, която обаче работи на загуба. А никой от вложителите не е получил пари и няма и да си ги получи. Но това, което и един несретен публицист не съумя да изясни, който е направил цялостен двучасов филм за Исторически парк, той не е схванал главното. Всъщност нито един от тези инвеститори няма акции в Исторически парк. Дали този атракцион ще излезе на облага или не няма никакво значение, тъй като притежателят е различен. Собственик мисля са жена ви, юриста ви и мисля още едно трето лице. А вложителите са придобили едни хартийки, които не им дават никаква благосъстоятелност в Исторически парк. Този атракцион може да излезе на по-голяма облага и от Дисниленд, само че вложителите няма да получат нищо! Не знам за какво никой не го е схванал. Нека да не е пирамида, дано да е някаква друга геометрична фигура!

Цончо Ганев: Същата тази комисия през годините, през последните години най-много, с изключение на да събира такси, да си разпределя, те са дени от най-скъпо платените служители в страната, нищо не дават на фиска и на страната като цяло, съзнателно и целеустремено. И от извършените следствия от ДАНС, извършените чувания тук в Народното събрание се потвърди, че пирамидата на Джавелин Михайлов е направила всичко допустимо да завлече хиляди хора с финансови измами! Хиляди! И същата тази комисия е трябвало да управлява и едно от сдруженията Тугедър, което се занимава с ходатайство в застраховането. Същата тази комисия е проспала по какъв начин Джавелин Михайлов завлича хиляди хора и комисията го потвърди! Събраха се и бяха изслушани хиляди хора и доказателства. Има внесе отчет от ДАНС, отчет от Народното събрание. Обаче ОПГ трябваше да си смени прокурора, с цел да може да се издигнат обвинявания против Джавелин Михайлов и неговите съдружници. Това е реалност все още. Тази бухалка на страната се употребява когато е комфортно. За да може схемаджии като Джавелин Михайлов да крадат, да мамят и да създадат всичко допустимо да са комфортни, да ги вкарат в Народното събрание да гласоподават бюджета на ръководещите. Една трета от бюджета Джавелин Михайлов и неговата групичка поддържаха. Вчера поддържаха и пазаруването на американско оръжие. Това е с благосклонния взор на КФН!

Ивелин Михайлов: Сега разбрахме каква е задачата на господин Ганчо Цонев! Неговата цел е КФН, с изключение на на обществените сдружения, да наложи надзор и върху непубличните сдружения. Стъпка по стъпка ние отиваме към една система, в която ГЕРБ и Движение за права и свободи Ново начало ще имат 100% надзор върху бизнеса на хората. Искам всички хора, които имат бизнес в България, да знаят какво оферират Възраждане и Ганчо Цонев! Контрол върху непубличните сдружения! Вие скоро ще желаете и върху ООД-тата надзор, върху ЕООД-тата, върху ЕТ-тата. Вие скоро ще желаете всеки един човек, който прави предприемаческа активност в България, да бъде под контрола на орган, който се ръководи от ГЕРБ и Движение за права и свободи Ново начало! Знае се, че вие в никакъв случай не сте изкарвали пари и само и единствено знаете по какъв начин да ги вземате от СИК-ове! Но, в случай че няма предприемаческа активност, няма България!

Цончо Ганев: Джавелине, тъй като си разреши да лъжеш, най-малко по схемите си способен! Ти си, Джавелине, индивида, който е ходил в КФН да взимаш лицензи за една от схемите си Тугедър! Там ти си под пряк надзор на КФН, Джавелине! Само да ти кажа, всички застрахователни сдружения са под надзор от страната! Това не е скица, в която единствено ти да имаш надзор. Има и страна, колкото и да е опоскана от тези, които са ти настойници, само че я има, Джавелине! И ти там си ходил за лицензи. Въпросът е за какво КФН разрешиха ти да крадеш, Джавелине, да си лъжец и схемаджия, Джавелине! На това би трябвало да се отговори. И новият ръководител, като се изключи че ще усвои 26 милиона единствено за тази година, желая да знам от него персонално какво ще направи за схемата Исторически парк, само че там са стотици компании, Джавелине! И това, че лъжеш, че майка ти те устоя, изясни по какъв начин всички твои стотици компании, в които ти участваш, са на загуба, Джавелине! Обясни го! Защото има ярки доказателства за схемите ти, Джавелине, това е ясно. Това се вижда и колкото и да обясняваш, колкото и да си мислиш, че като влезеш в Народното събрание ще се скриеш от правораздаването, Джавелине, тъй като даже и твоите настойници ще те хвърлят един ден на кучетата, Джавелине! Защото даже това, че гласуваш за американско оръжие няма да те спре да влезеш в пандиза един прекрасен ден. Но неприятното е, че има стотици хора, които си унищожил, тъй като си ги загробил с заеми. Аз познавам такива хора от Варна, които си ги предиздвикал да теглят заеми с обещанието, че ще им изплащаш вноските по заемите! Точно това си ти, Джавелине, един схемаджия, лъжец, който се облече с власт да е в Народното събрание! Но и това ще свърши, Джавелине! Един ден ще си получиш заслуженото от праворазвателните органи в страната!

Ивелин Михайлов: Имам един въпрос към министър Генов! Понеже има изказвания, Бойко Борисов споделя, че няма пари в страната, и Вие доскоро казахте, че няма задоволително средства. И аз знам, че когато няма задоволително пари в страната, е значимо стопанисването на това, което имаме. Понеже става въпрос за питейни води, води за напояване, ние имаме някаква пандемия, която ги замърсява и унищожава, като опция да ги употребяваме, даже дребното, които имаме. И аз ще Ви дам няколко съответни образци, с цел да забележим какво се прави по тях. Понеже знам по какъв начин се управляват тези действия. Там би трябвало да вземат участие кметовете, само че полицията, Регионална инспекция за опазване на околната среда, басейнова дирекция, има няколко институции, които е значимо да работят дружно. И държавното управление би трябвало да работи като държавно управление. Защото, в случай че не може да работи дружно, това значи, че не може да си извършва дейностите и отговорностите по надзор и стопанисване на това, което е национално благосъстояние.

Първо, река Искър, която се влива в язовир Искър, тя минава през бунище или се филтрира при бунище край Самоков. Езерото Сребърна има пречиствателна станция, аз даже видях, когато идвах в Министерство на околната среда и водите, че долу има табло, това е резерват, там има пречиствателна станция. Ние сме снимали видео. Тук споделяме обикновени неща, които сме потвърдили, а не нещо, което е казано. В което години се изливат фекалии и всевъзможни други химии и това е голямо замърсяване, което сме потвърдили в езерото Сребърна!

Друго, което мога да кажа и да потвърдя, стига да има органи, които желаят да видят, карстови дупки, изключително в региона на Варна, там има огромни карстови реки, морета. Има карстови дупки, които се запълват със сметища. Ако Варна се зарежда и регионите там с вода от подземни източници и ние ги замърсяваме, това значи, че тровим хората напряко. Мога да ви покажа големи сметища, големи карстови дупки, изливат се сметищата, зарива се, от горната страна се поставя пръст и никой не вижда, че това нещо е нечисто. Тук приказваме, общо в страната мога да Ви покажа над 10 000 такива, което към този момент е злополука!

Матеева: Ориентирайте се към въпроса, господин Михайлов!

Ивелин Михайлов: Замърсена е река Герила, която се влива в язовир Тича, влива се в друга река, само че там също един проблем, който показахме замърсяване. Дойдоха басейнова дирекция Варна, Регионална инспекция за опазване на околната среда Шумен. Полицията ги охраняваше плюс общината.

Матеева: Г-н Михайлов, ориентирайте се към въпроса! Надхвърлихте времето!

Ивелин Михайлов: Просто желая да кажа, че институциите не работят, които би трябвало да управляват запазването на водата. А ние в случай че не можем да стопанисваме, тогава по какъв метод, ние го доказахме, че четири институции дружно …

Матеева: Ще имаме опция! Въпросите към министъра, в случай че обичате!

Ивелин Михайлов: Добре, просто желая да покажа на хората, тук имам над 20 въпроса съответни! Благодаря Ви, ще очаквам отговор на тези!

Манол Генов: Аз Ви благодаря, господин Михайлов, за бдителността! Сигнализирайте ни! Ние постоянно ще взимаме ограничения. Правим съответните наставления и при неизпълняване на предписанията ще наказваме отговорните!

Ивелин Михайлов: Уважаема госпожо ръководител, уважаеми дами и господа министри и депутати, желаеме от името на „ Величие “ да кажем нашите претекстове да подкрепим този избор на съмнение за настоящето държавно управление. Първо желая да стане ясно на всички жители, че това не е избор на съмнение, който е евроатлантически или проруски. Това е избор на съмнение на едни хора, които няма по какъв начин да правят мощна външна политика, в случай, че нямаме вътрешна такава. Президентът Тръмп сподели при един диалог с президента Зеленски – „ ти нямаш козове, не можеш да преговаряш “! Това е част от външната политика, при която един договарящ, един, който води външната политика, би трябвало да има някакви козове. В България не виждам какви козове ни останаха, с цел да можем да преговаряме някъде и ще кажа за какво. Сегашното държавно управление знае, че ние се намираме в условия на предвоенен спор, който е сред Европейски Съюз и евентуално Русия. Като членове на Европейски Съюз и НАТО ние би трябвало да се грижим за сигурността на нашите жители и за нашата войска. В един подобен миг, в случай че едно държавно управление желае да води мощна външна политика, най-малко би се грижело за атомните си бункери, които да приютят хората при някакъв проблем. Знаем, че Русия е нуклеарна мощ с най-вече нуклеарни ракети в света. Четох в една публикация, че Швеция може да приюти 7 милиона индивида в атомни бункери и строи нови. А във Варна се унищожи атомен бункер. Ние подадохме сигнал и точно корупцията в държавното управление и мафията в настоящето ръководство направиха по този начин, че това да бъде потулено. Защото хората, които участваха в тази активност, бяха хора на ГЕРБ, които участваха в преобразуването на този обект в скрап. Поради тази причина аз не виждам по какъв начин можем да водим външна политика, в случай, че нямаме въоръжение. Ние го дадохме. Нямаме войска. И най-важното, в България и в българското държавно управление има доста корупция. То е подвластно на по този начин да кажем към този момент открити закононарушения, които са глобени по закона Магнитски. Някои могат да кажат, че той не важи в България, само че той е интернационален закон с ясно открити нарушавания и корупция, в които вземат участие хора и от двете ръководещи партии. Защото не е загадка, че в настоящето държавно управление главните ръководещи партии са ГЕРБ и Движение за права и свободи Ново начало, останалите са просто поддръжници. И в случай че ние водим външна политика, а отпред на страната са хора, които са застрашени от затвор, наказания или други неща, ясно е, че тези хора няма да вземат най-хубавото решение за България!

И в случай че ние приказваме за евроатлантическа интеграция, 60 000 сметища, които вие сте създали, тъй като вие сте взели участие в ръководството на страна и общини, 60 000 сметища не са добра изходна посока за договаряния. Слушах един анализатор, който сподели, че 60% от руснаците имали външни тоалетни! При нас всеки българин си има нелегално бунище, което не знам дали е евроатлантическа полезност! Да хвърляш отпадък в природата, да сееш болести, да унищожаваш естествено благосъстояние като води, земя и всичко останало. Ние след това дори имаме да приказваме за безводието. Как да приказваме за води и безводие, което е част от националната сигурност, когато ние сме ги отровили! Вчера снимах още веднъж река, която минава през филтър от отпадъци. София се зарежда от язовир Искър, който предходна през филтър от отпадъци. Защо го споделям това нещо по отношение на външната политика? Защото никой извън няма да ни огледа съществено, в случай че ние имаме една страна мръсна, мафиотска, корумпирана и да има някаква
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР