Само след малко повече от седмица ще бъде окончателно изхвърлена

...
Само след малко повече от седмица ще бъде окончателно изхвърлена
Коментари Харесай

Костадинов: Какво ще стане след седмица, когато „шиткойните няма да са достатъчно?

„ Само по-късно повече от седмица ще бъде дефинитивно изхвърлена от обращение българската национална валута. България ще остане без валута. “, с тези думи Костадин Костадинов стартира своята декларация от трибуната на Народното събрание, отдадена на въвеждането на еврото, което той иронично назова „ шиткойн “, наблягайки насилствения и противозаконен, по думите му, метод, по който процесът се случва в България.

Председателят на „ Възраждане “  заяви, че макар формалното изваждане на лв. от обращение, българският народ оказва пасивна опозиция и отхвърля да пазари с „ шиткойни “. По думите му сега сред 70 и 80 % от паричния поток, изключително в дребните търговски обекти, се реализира в левове, което демонстрира сериозен проблем с въвеждането на новата валута. Причината съгласно него е елементарна - „ българите не ги желаят. Никой не желае да пазари с непозната валута. Българите желаят българския лев “.

В декларацията си той сложи въпроса какво ще се случи по-късно повече от седмица, когато „ шиткойните няма да са задоволително, с цел да могат да се покрият безусловно всички потребности на българите “. Според него това неизбежно ще докара до дефицит. Именно заради тази причина „ Възраждане “ е внесла още в първата седмица на декември законопроект, с който се предлага оптималният законов период за редом потребление на българския лев и „ шиткойна “ да бъде продължен до края на месец юни. Костадин Костадинов акцентира, че този законопроект повече от месец отхвърля да бъде прегледан в комисия, което съгласно него е показателно за метода, по който се подхожда към българските национални ползи и ползите на българските жители. За разлика от това, по думите му, други законопроекти, в това число измененията в Изборния кодекс, се придвижват експресно, след „ неуместни гледания по съвсем 24 часа в правната комисия, при другарски спящи и дремещи депутати, които постоянно не знаят какво гласоподават “.

„ Точно заради тази причина ние от „ Възраждане “ настояваме, в случай че тук в залата има въпреки всичко някакво болшинство, което мисли за българските жители и за българския народ, законопроектът, който сме внесли и който отлежава повече от месец, да бъде прегледан. “, сподели Костадинов от трибуната, като акцентира, че механически към момента има време това да се случи, даже още през идната седмица.

В изявлението си той направи и по-широк геополитически разбор, като уточни, че Европейският съюз се намира в тежка рецесия. Като образец даде прекъсването на съглашението с Меркосур, за което „ Възраждане “ също е имала принос, и означи, че Европейски Съюз към този момент не е едносъставен блок, в който безпроблемно се постанова „ неолибералният глобалистки дневен ред “. По думите му разломите са забележими както сред обособените страни, по този начин и вътре в самия съюз, в това число на конгреси като конференцията в Давос. Костадин Костадинов обърна внимание и на „ все по-тясното съдействие и съгласие сред до неотдавна непримиримите съперници Съединени американски щати и Руската федерация “, като акцентира, че на този декор насилственото вкарване на България в еврозоната и стремежът „ да се покажем най-верни от правилните на отмиращата Европейска  комисия “ не носи нищо положително за страната.

„ Светът се трансформира, колкото и тук късогледите хора да не го виждат и да не го осъзнават. “, съобщи той и прикани за повече държавническа мъдрост, отговорност и решителност в решенията. По думите му всички знаят, че вкарването на България в еврозоната е било направено под напън и че няма „ естествени хора “, които да могат да защитят икономическите или финансовите преимущества от този развой.

Костадин Костадинов предизвести, че занапред ще се приказва за финансовите и икономическите проблеми, инфлацията, цените на стоките и заплатите, само че акцентира, че „ времето за говорене свършва и идва време за дейности и за каузи “. Той насочи и непосредствено предизвестие, че за част от присъстващите в залата тези каузи ще бъдат и правосъдни, тъй като ще дават отговор пред българския народ за дейностите си.

В умозаключение ръководителят на „ Възраждане “ за следващ път прикани законопроектът за удължение на паралелното потребление на българския лев и наложената, по думите му, принудително непозната валута „ шиткойн “ да бъде прегледан допустимо най-бързо, с цел да се даде „ глътка въздух “ на българите, изключително в изискванията на неустановеност за това каква ще бъде обстановката единствено след няколко седмици.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР