Всички знаят, че това не е сделка. Американците са им

...
Всички знаят, че това не е сделка. Американците са им
Коментари Харесай

Божанов за самолетите: Американците са им казали „ако не ги пуснете, няма да има бензин“

" Всички знаят, че това не е договорка. Американците са им споделили: „ Ако не ги пуснете, няма да има бензин. "

Това сподели в предаването „ Тази заран “ по bTV депутатът от „ Демократична България “ (ДБ) Божидар Божанов във връзка със самолетите-цистерни на Съединени американски щати в авиобаза „ Безмер “.

Божанов уточни, че народните представители не са получили задоволително информация по въпроса.

„ Най-важният въпрос, на който не получихме отговор, е дали това деяние е част от някаква договорка, както и за какво тя остава загадка. Част ли е това, да вземем за пример, от договорка за дерогацията за „ Лукойл “? Не е договорка, когато от Съединени американски щати ти кажат да приемеш самолетите, другояче няма да има бензин “, уточни съпредседателят на партия „ Да, България “.

„ През годините Румен Радев ни е наричал военолюбци голям брой пъти. В акцията обясняваше какъв голям риск са американските цистерни, които тогава бяха ситуирани на летище София. Сега, когато ръководи и носи отговорност, самичък схваща, че нещата са много по-сложни. Този популизъм, с който той разделяше българското общество в продължение на години, в този момент се връща. Затова не участвахме в гласуването за самолетите и оставихме „ Прогресивна България “ (ПБ) уединено със личното им двуличие и популизъм. “

Според Божанов, в случай че това решение беше част от някаква тактика, в случай че държавното управление не разрушаваше европейския консенсус всеки ден, в случай че в геополитическия разбор на премиера участваше Европейският съюз, като геополитически център, вместо да приказва единствено за Китай, Русия и Съединени американски щати, тогава нещата можеше да са разнообразни.

„ Международната политика не е набор от безредни покупко-продажби. Тя се базира на полезности. Върху такива полезности е построен Европейски Съюз. “ 

„ Демократична България “ предлага промени във връзка с бюджета. Всички наши оферти в Бюджет 2026 са ориентирани към стесняване на недостига и понижаване на дълга. Отсреща чуваме единствено следващите оправдания с предходната власт. Когато дойдеш със 131 депутати, имаш голям мандат за същински промени. Не виждаме нищо сходно от „ Прогресивна България “, съобщи националният представител, представен от пресцентъра на Демократична България.

Според Божанов огромният недостиг не е просто число, за което би трябвало да се оправдаваме пред Брюксел. Това подтиква инфлацията и дава неприятен сигнал към вложителите. 

„ Шеф на телевизия, назначен от Пеевски, продължава да ръководи наличието на една от най-големите малките екрани в България. Избор на член на Комисията за противопоставяне на корупцията, който години наред отхвърля да даде информация за придвижването на сигнали против компании на Таки на „ Капитан Андреево “; избор на нов остарял началник на ДАНС, който отбрани саботажа на машинното гласоподаване през 2023 г.; назначение на някогашен народен представител на ГЕРБ за консултант на вицепремиер - всичко това са образци единствено от тази седмица, които демонстрират, че моделът на превзетата страна остава. Не виждаме опит от „ Прогресивна България “ да промени това “, безапелационен е Божанов.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР