Всички знаем, че това, което ядем, има голямо влияние върху

...
Всички знаем, че това, което ядем, има голямо влияние върху
Коментари Харесай

По кое време на деня е най-добре да ядем любимите храни

Всички знаем, че това, което ядем, има огромно въздействие върху нашето физическо и психологично здраве. Но знаете ли, че има значение и по кое време ядем? И по-точно – по кое време какво ядем. Научните проучвания демонстрират, че избрани храни носят най-вече изгоди за здравето, когато се употребяват в несъмнено време на деня.

Тази инфографика на Bright Side илюстрира някои от най-важните правила, които оказват помощ да се ориентираме по кое време храните са най-полезни.

Тъмен шоколад

- Сутрин със закуската. Няколко късчета мрачен шоколад заран доставят организма с антиоксиданти, които забавят стареенето и са защищават сърдечно-съдовата система.

- Не за следобедна закуска. Ако ядете  повече от 25 мрачен шоколад дневно, тялото ви трансформира остатъка в мастни депа.

Месо

- На обяд. Месото е отличен източник на желязо, което оказва помощ жизненоважния О2 да доближи до клетките, органите и системите. Когато те са добре снабдени с О2, имунната система действа добре и умората понижава.

- Не на вечеря. Месото се разгражда постепенно – до 5 часа след ястие. Яденето на месо преди лягане натоварва храносмилателната система.

Ядки

- На обяд. Шепа сурови ядки на обяд доставя организма с по този начин нужните омега-3 мастни киселини. Те поддържат кръвоносните съдове във форма, контролират кръвното налягане и усъвършенстват работата на мозъка.

- Не на вечеря. Ядките са богати на мазнини и надлежно калории, което елементарно може да докара до струпване на килограми.

Портокали

- За следобедна закуска. Портокалите усъвършенстват функционалностите на храносмилателната система, имат повсеместен тонизиращ резултат върху тялото и форсират метаболизма.

- Не рано заран. Портокалите на гладен корем незабавно след пробуждане могат да доведат до алергични реакции и да раздразнят стомаха, което усилва риска от гастрит.

Макаронени произведения

- Закуска и обяд. Макаронените произведения са богати на фибри, които оказват помощ за прочистването на токсините от тялото. Те е с невисок гликемичен показател (40), което понижава риска от диабет вид 2.

- Не на вечеря. Често сервирани с месо, макаронените ястия са висококалорични. За вечеря е по-добре да се употребяват нискокалорични ястия, които са богати на хранителни субстанции. (Например зеленчуци.)

Тиквички

- На вечеря. Тиквичките са отличен източник на фибри, които прочитват чревния тракт, даже на обяд да сте хапнали нещо по-тежко на крайник.

- Не на закуска. Сутрин организмът страда от обезводняване. Тиквичките имат диуретичен резултат, което може да способства за дехидратацията. (Същото важи за кафето).

Източник: obekti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР