Всички са наясно, че ще хвърчат глави в момента, в

...
Всички са наясно, че ще хвърчат глави в момента, в
Коментари Харесай

Ивайло Мирчев за скандала с „Промяната“: Ще хвърчат глави

Всички са наясно, че ще хвърчат глави сега, в който бъде открито, че някой е опитал да „ топне пръст в меда. Това са публични пари и постоянно сме били извънредно твърди за всевъзможни сходни дейности. Сега ще бъде по същия метод – ще хвърчат глави, в случай че бъде открито сходно нещо. В „ Да, България ” и в ДСБ се водят доста образования с общинските ни съветници и районни кметове, и на всички им е ясно, че за корупция хвърчат глави. Това съобщи в „ Лице в лице “ депутатът от ПП-ДБ Иво Мирчев в коментар за изнесената информация за корупция от кметовете на „ Младост ” и „ Люлин ”, които напуснаха Политическа партия.

По думите му формулата е една – бързи и ефикасни ограничения при сходни случаи.

Той дефинира ситуацията като „ доста неприятно ”, като прикани двамата да подадат незабавно сигнали до институциите.

„ Групата ни е от 12 общински съветници. Толкова беше в предходния съвет групата единствено на „ Да, България ” и ДСБ, а от тях никой не е напускал ”, сподели още Мирчев, като добави, че на следващия ден ще се организира съвещание на съдружния съвет на ПП-ДБ.

SafeNews припомня, че кметовете на столичните квартали „ Младост “ и „ Люлин “, районният координатор на Витоша и на 23 МИР оповестиха, че напускат Политическа партия, поради систематичен напън от управлението на партията за манипулиране на публични поръчки, проценти и пренасочване на средства към партийната каса.

Районните кметове на „ Младост “ и „ Люлин “ инж. Ивайло Кукурин и Георги Тодоров, както и двамата общински съветници от групата на ПП-ДБ в СОС Димитър Шалъфов и Драгомир Драгомиров упрекнаха управлението на партията в зависимости и корупционен напън.

РАЗВОД МИ ДАЙ! Ключови столични кметове бягат от ПП-обвиняват партията в напън за манипулиране на публични поръчки

Всичко това, по думите им, се е случвало след напън от управлението на „ Продължаваме промяната “. А към оставките на районните кметове се прибавиха и тези на общинските съветници Димитър Шалъфов и Драгомир Иванов, които също оповестиха, че стават самостоятелни.

Преди минути на брифинг в Народното събрание съпредседателите на „ Продължаваме промяната “ Кирил Петков и Асен Василев отхвърлиха обвиняванията и приканиха който има данни, да ги даде на прокуратурата.

Кики и Кокорчо ВИЯТ НА УМРЯЛО!: Искаме вътрешно следствие за корупция, няма да пожалим никого от Политическа партия!

А кметът на София подреди инспекция на всички публични поръчки в регионите „ Младост “ и „ Люлин “.

Като „ извънредно неприятно “ – по този начин дефинира създалата се обстановка на напрежение и разкол в общината той.

Ще бъде изработен и обзор на съмнителни процедури и решения, допълват от пресцентъра на общината.

Кметът ще се срещне с напусналите кметове и съветници, както и с управлението на партията, с цел да изслуша всички страни и да ревизира обстоятелствата. Терзиев декларира, че ще упорства институциите да работят при сигнали.

 

Източник – bTV

 

 

Още вести четете в: България За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР