Всички области с изключение на Видин и Враца - в

...
Всички области с изключение на Видин и Враца - в
Коментари Харесай

Проф. Витанов: Безгрижието може да ни изиграе лоша шега

Всички области като се изключи Видин и Враца - в " алената " зона по 14-дневна заболеваемост от ковид на 100 000 души: такава ще е обстановката в България след единствено два дни съгласно математика проф. Николай Витанов. Пред той уточни, че има все по-малко области с наклонност към гладко нарастване за сметка на местата, където ситуацията може внезапно да се утежни, а в Търново и Търговище се чака продължително нарастване на болните.

" Поне една четвърт от българското население няма чувството, че нещо се случва - считат, че вирус няма, че това е нещо безобидно и така нататък каквото още можете да се сетите, с цел да си оправдаят държанието. Това може да ни изиграе неприятна смешка - да се увеличи заболеваемостта септември месец и вървим натам ", отговори професорът.

По думите на Витанов също така е имало и " солидна антиваксърска агитация ": " Математическата доктрина на идеологическата битка, че когато в една глава на човек, който е към този момент на години, съумеете да вкарате една концепция, към този момент не можете да я изкарате толкоз елементарно. Ако позволите агитация, която му вкарва в главата концепцията, че имунизациите са нездравословни и няма никаква изгода от тях и той я схване, по-късно резултатите ги виждате какви са ".

Според него оповестяването на проектите на здравните управляващи е било неточност: " Сун Дзъ е споделил, че един командващ в никакъв случай не си афишира проектите. Когато си обявиш проектите става това, което стана - окупация на " Орлов мост ". Другата страна по никакъв начин не е елементарна, нито страда от липса на интензивност, пък и има мотивация - да си резервира бизнеса
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР