Всеки път, когато чуем за някой столетник, оставаме приятно изненадани

...
Всеки път, когато чуем за някой столетник, оставаме приятно изненадани
Коментари Харесай

Каква е максимална възможна продължителност на човешкия живот

Всеки път, когато чуем за някой столетник, оставаме прелестно сюрпризирани и незабавно се питаме какви сa неговите секрети, с цел да доближи тази достолепна възраст. Според върховете на Гинес, най-дълго живeлият в миналото човек е французойката Жана Луиз Калман, която доближава възрастта от цели 122 години - родена е през 1875 и умира през 1997 година
 Гърция, остров Икария и по какъв начин да си столетник не е изключение
Гръцкият остров на дълголетниците

Как доживяват до 100 на Икария

Този неин връх обаче наподобява е в прорез с изводитe от ново проучване на учени от Tilburg и Rotterdam`s Erasmus University. Те вършат разбор на данни за 75 000 души, умряли в Нидерландия през последните 30 години.

Така откриват, че оптималната дълготрайност на живота на дамата е 115.7 години, а на мъжа - 114.1 години.  " Средно хората живеят по-дълго, само че най-възрастните измежду нас не са станали по-стари през последните тридесет години ", настояват те. И по тази причина считат, че има някакъв лимит, който се доближава и не може да бъде надвишен, макар че междинната дълготрайност на живота се усилва.
 Снимка 690490

В случая обаче става дума за това какъв брой оптимално може да живее един човек, в случай че поставя положителни грижи за себе си и здравето си. А изводите на нидерландските учени са много сходни с тези на тези американски сътрудници, които наскоро установиха, че максималната дълготрайност на живота на човек влиза в плато през деветото десетилетие и е малко евентуално в миналото да се увеличи на повече от 115 години, написа.
 Елизабет Франсис на 115 - каква е тайната за дългоденствие на най-възрастната американка
Елизабет Франсис на 115 - каква е тайната за дългоденствие на най-възрастната американка

Ето какво знаем за живота ѝ

Разбира се, всяко предписание има своите изключения и това не прави изключение. A науката постоянно е била любопитна и не стопира да се интересува на какво се дължи забележителното дългоденствие на най-дълго живелите хора на нашата планета.
Източник: lifestyle.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР