Всеки може да бъде успешен програмист, това не е някакъв

...
Всеки може да бъде успешен програмист, това не е някакъв
Коментари Харесай







Всеки може да бъде успешен програмист, това не е някакъв дар, с който човек

Всеки може да бъде сполучлив програмист, това не е някакъв подарък, с който човек се ражда, казва първокурсникът от Факултета по математика и информатика в София Александър Иванов, чиято работа му донесе отличие „ Джон Атанасов “. 
Рано или късно, като се развиваш в тази сфера, откриваш и метафизичен черти в нея, счита Александър. Защото нещата, " с цел да бъдат направени добре механически – те би трябвало да се осмислят добре. Това не го осъзнаваш, когато започнеш да се занимаваш. “ 

Не всичко в тази сфера е обвързвано с технологиите. Важни са и така наречен soft skills, уменията, които не са механически, добавя той. „ Някакъв артикул като се изключи че би трябвало да се направи, той би трябвало да се продаде, да се презентира, да се показа. “

Засега, първокурсникът от Плевен е записал първо място на Националната олимпиада по осведомителни технологии през 2018 година Има към този момент и отличие „ Джон Атанасов “ от президента. 

Първия си домакински компютър разглобявал, когато бил в шести клас. " Променям нещо нормално, съединявам го и той работи, за моя изненада – приятна “. И за изненада на майка му, която първо се ядосвала, а след това му повярвала. Постоянство и желанието да се образоваш е методът да постигнеш фантазията си, има вяра от своя страна Александър. 

Първоначално го подкрепяли родителите му, а по-късно учителката му по информатика от Математическата гимназия в Плевен Диана Балева. Тя го стимулирала да върви по надпревари, което към днешна дата наподобява изключително скъпо за Александър.

Разработката на Task Tester му носи първо място на Националната олимпиада по осведомителни технологии през 2018-а. Това е стратегия, която оказва помощ за самопроверка вкъщи или в учебно заведение.

Сега Александър Иванов не програмира и не работи. Учи във Факултета по математика и информатика в София и се е фокусирал върху образованието си. Програмата в първи курс е натоварена, защото най-тежката част от материала се учи в този момент, с цел да има време за практическа работа по-късно.

Преди година и половина-две Александър желал да замине в чужбина, както мнозина свои връстници. „ Защото, както доста младежи, за жал, нямах религия в българското обучение, в това, че бих могъл да се развъртвам тук. После осъзнах, че просто се подлъгвам. “

„ Тук ми харесва. Проблемите, които доста хора виждат в страната ни, са някак неистинен. Просто хората обичат да се оплакват. Навсякъде има такива проблеми. Просто виждаме по какъв начин нашите сънародници се оплакват и си мислим, че тревата зад граница е по-зелена от нашата. /…/ Тук се усещам по-свободен. Не мога да си показва зад граница да се усещам толкоз удобно, колкото тук. Ще има нещо, което ме кара да се усещам като че ли не числя се “, споделя първокурсникът.

Дори да работи по съответен план в чужбина, с цел да натрупа опит, Александър е решил за себе си, че ще се върне. Въоръжен с този оптимизъм, той е уверен, че може да успее да се осъществя като програмист и от България. Пазарът е международен, а границите на страните поради интернет са без значение. „ Това, което получавам тук, е доста свежа среда от други младежи, които имат сходни ползи с моите в областта на IT-то. “

След като приключи, Александър Иванов желае да прави бизнес. Вдъхновяват го както образците на Стив Джобс и Илън Мъск, по този начин и елементарни създатели на публикации и IT блогъри. „ Всеки въздейства на всекиго и това е хубаво – по този начин всички ставаме по-добри. “

Историята на Александър чуйте в звуковия файл. 
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР