Всеки млад специализант може да заповяда в Пирогов, ако има

...
Всеки млад специализант може да заповяда в Пирогов, ако има
Коментари Харесай

Шефът на Пирогов: Всеки специализант може да започне при нас, ако има желание

Всеки млад специализант може да заповяда в " Пирогов ", в случай че има предпочитание, и да остане. Съдаваме условия за специализация съвсем във всички специалности. Процедурата е облекчена и младите сътрудници могат да стартират след събеседване.

Това разгласи новият началник на незабавната болница доктор Валентин Димитров пред Би Ти Ви.

Лично някогашната министърка на здавеопазването в предходния кабинет Асена Сербезова го поканила за поста, посочи той в предаването " Тази неделя ".

Когато заех поста на краткотрайно изпълняващ длъжността изпълнителен шеф, нито една политическа мощ не е желала от мен да върша чистка, изясни доктор Димитров.

По мотив задълженията от 16 млн. лв., които заварил, доктор Димитров разяснява, че финансовото положение на най-голямата незабавна болница у нас е заради обстоятелството, че точно тя по думите му е изнесла огромна част от пандемията.

Това е и една от аргументите дъжавата като принципал да вземе решението за промяна на управлението, изясни той.

Проблемът бил генериран от ковид, който радикално трансформирал метода на работа в " Пирогов ", а финансирането на ковидлечението било незадоволително.

В момента в болничното заведение нямало напрежение, а всички чиновници са получили нарастване на заплатите.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР